Kivy mobil uygulama yapımı

Python kivy kütüphanesi ile yazdığım mobil uygulamam şuan google playde aktif forumyazbel’de error kısmını yazan arkadaslara teşekkürlerimi iletirim sorusuz bir şekilde uygulamayı yukledim, önemli duyurum arm64-v8a olarak paketleyin yoksa kabul etmiyor google play başka sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım uygulama ektedir incelerseniz sevinirim yorumlarınız benim için değerli Teşekkürler.

3 Beğeni

önemli kısımlardan birisi ise uygulmada her debug denemenizde bazı spec file değişikliğinden dolayı gerçekleşiyor düzelmek için yeni bir klasörde deneme yapın ya da buildozer clear yapın tekrardan yuklediği için uzun surecek ama buna degecektir benım cok vaktımı aldı uygulama yapmak surekli hatalar ile karsılastım sizlerinde bunu yasamasını istemiyorum.

from kivy.app import App //kesinlikle uygulama calısması ıcın zorunlu import
from kivy.uix.boxlayout import BoxLayout //ekran konum düzenlemesi için
from kivy.uix.button import Button //Buton eklemek için
from kivy.core.window import Window //penceler icin
from kivy.uix.image import Image //fotograf eklemek için
from kivy.uix.label import Label // yazı yazdırmak için
from kivy.uix.popup import Popup //kapanıp acılan bir bildirim ekranı olusturmak icin
from kivy.clock import Clock //Zaman fonksiyonu
from kivy.uix.progressbar import ProgressBar //loading olarak da kullanan var ben süre --için kullandım
from kivy.properties import StringProperty, NumericProperty,ObjectProperty // Deger tutmak icin strıng int object seklinde
from kivy.uix.screenmanager import ScreenManager,Screen, FadeTransition //en öenmli kısım ekran olusurup geçis yapmak icin giris ekranı oyun ekranı vb
from kivy.lang import Builder //kv dosyası importu için
from kivmob import KivMob, TestIds //uygulama reklamları ıcın admob
from kivy.core.audio import SoundLoader //ses, müzik eklemek için
from kivy.core.text import LabelBase //Font ayarlamaları için( ttf kullanımı onerilir)

Kodu aşağıdaki şekilde paylaşırsanız daha okunaklı olur.

Uygulamanız güzel olmuş. :slight_smile: bende ilerde play store uygulama yüklemek istiyorum. Uygulama yüklerken lisans alma gibi birşey varmı?

Google Play hesabı açtım başka sorun ile karşılaşmadım ilerde böyle bir şey ile karşılaşırsam bilgilendirirm.

from kivy.app import App //kesinlikle uygulama calısması ıcın zorunlu import
from kivy.uix.boxlayout import BoxLayout //ekran konum düzenlemesi için
from kivy.uix.button import Button //Buton eklemek için
from kivy.core.window import Window //penceler icin
from kivy.uix.image import Image //fotograf eklemek için
from kivy.uix.label import Label // yazı yazdırmak için
from kivy.uix.popup import Popup //kapanıp acılan bir bildirim ekranı olusturmak icin
from kivy.clock import Clock //Zaman fonksiyonu
from kivy.uix.progressbar import ProgressBar //loading olarak da kullanan var ben süre --için kullandım
from kivy.properties import StringProperty, NumericProperty,ObjectProperty // Deger tutmak icin strıng int object seklinde
from kivy.uix.screenmanager import ScreenManager,Screen, FadeTransition //en öenmli kısım ekran olusurup geçis yapmak icin giris ekranı oyun ekranı vb
from kivy.lang import Builder //kv dosyası importu için
from kivmob import KivMob, TestIds //uygulama reklamları ıcın admob
from kivy.core.audio import SoundLoader //ses, müzik eklemek için
from kivy.core.text import LabelBase //Font ayarlamaları için( ttf kullanımı onerilir)

2 Beğeni

apksinger ile imzalama oluyordu kivy de öyle hatırlıyorum.

buildozer kullandım ben paketlemek için şifrelemede keystore sanirim

Bu uygulama içi satın alma gibi olaylar kivy de nasıl oluyor bilginiz varmı?

Uygulama içi satin alimi denemedim malesef ama kivmob ile reklam ekledim bu konuda yardimci olabilirim

şuan yüklemeye hazır bir uygulamam yok. Ama ilerde olabilir, o yüzden bildiklerinizi anlatırsanız yapacağım uygulamada kullanırım. :slight_smile:

Evet lütfen sizde sıkıntı yasadinizmi derlerken

evet yasadım her seferınde clear yapıp yenı klasorde debugladım bu sayede da uzun surdü ama calıstı

Kivy ekibi güncelleme ve modernleşme konusunda pek başarılı değil.3.9 çıkacak hâlâ 3.5’teler :confused: