Kivy'de 3. taraf kütüphane kullanma

Bilemiyorum ki, aklıma gelen ihtimallerden birisi o. Diğer bir ihtimal, daha önce linkini verdiğim sitede bs4 için yazılan recipe dosyaları gibi dosyalar yazılabileceği. Mesela six veya requests neden öyle basit de diğeri değil, modülün gereksinimleri mi az yoksa?

1 Beğeni

Bununla ilgili bir link buldum. Bakmakta fayda var

1 Beğeni

Haklısınız, recipelerin nasıl yazılacağı anlatılıyor.

1 Beğeni

androide derlenirken, bir hata ile karşılaştım ve birşey farkettim. recipe.py dosyasında, 246-268 satırları arasında yoruma alınmış bir kısım var. Bu kısım önceden indirilmiş tar.gz dosyalarının işaretlenmesi yada kaldırılması ile ilgili.

Derlenecek dosyaları

.buildozer/android/platform/build/packages/ altında tutuyor. Ve, libxml2 dosyası işaretlenmiş bende dolayısı ile orjinal adı değişmiş. Bendeki hata mesajı bu adı değişmiş dosyanın bulunamadığını söylüyor. Yani bulsa derleyecek ama bulamıyor

Exception: Given path is neither a file nor a directory: .buildozer/android/platform/build/packages/libxml2/libxml2-2.9.3.tar.gz

Karışık anlattım kusura bakmayın ama demek istediğim, recipe.py dosyası halen daha tamamlanmamış galiba.

libxml2’yi indirmeye çalıştı mı hiç? Mesela bugün resmi libxml2’nin sayfasındaki dosyayı çekememiştim, alternatif bir link bulup onu yazmıştım recipe dosyasına.

1 Beğeni

Evet indirdi ve indirdiği dosyayı

.mark-libxml2-2.9.3.tar.gz

şeklinde işaretledi. Ama işte sorun bu işareti tekrar kaldıramıyor

.buildozer/android/platform/build/packages/libxml2 dizininin içinde değil mi bu dosya? Bende de var onlardan. Hatta 3 tane görüyorum. .mark-libxml2-2.9.3.tar.gz, .mark-libxml2-2.9.4.tar.gz, .mark-libxml2-2.9.6.tar.xz. Diğer ikisini önce denemiştim, o yüzden 3 tane. Ama bunlar recipelere yazılan linkin doğrultusunda indirilen dosyalar.

1 Beğeni

Evet aynen öyle. İşte bu paketleri çıkarıp derlemek için, tekrar bunlara erişmeye çalışıyor ve

Exception: Given path is neither a file nor a directory: .buildozer/android/platform/build/packages/libxml2/libxml2-2.9.3.tar.gz

eski adı ile. Ama o dizinde libxml2-2.9.3.tar.gz dosyasını bulamadığı için hata veriyor bende. Sizde de sadece .mark edilmiş dosyalar var değil mi?

libxml2-2.9.3.tar.gz dosyası yok

Hayır, recipeler’i olduğu için bende tar.gz dosyaları da var. Ama yine de derleme esnasında hata veriyor.

1 Beğeni

Peki sizde bunları derlerken bir hata verdi mi? bende verdi çünkü. p4a sürümünüz nedir?

Derleme esnasında libxslt’de hata alıyorum. p4a sürümü 0.5.3

1 Beğeni

İşte bende aynen lxml2 de hata alıyorum. Bende libxslt derleniyor hata yok. İndirdiği libxslt sürümü 1.1.29

p4a sürümü 0.5.4

libxml2’nin tarif klasöründeki (recipe) __init__.py dosyasının içindeki url kısmına ne yazdınız?

Sizin sabah verdiğiniz linkteki recipes dosyasını aynen kopyaladım.

from pythonforandroid.toolchain import (CythonRecipe, shprint,
                                        current_directory, info, Recipe)
from pythonforandroid.patching import will_build, check_any
import sh
from os.path import join

class Libxml2Recipe(Recipe):
    version = '2.9.3'
    url = 'ftp://xmlsoft.org/libxml2/libxml2-{version}.tar.gz'
    name = 'libxml2'
    depends = [('python2', 'python3crystax')]

def get_recipe_env(self, arch):
        env = super(Libxml2Recipe, self).get_recipe_env(arch)

sh.sed('runtest$(EXEEXT) \/ \/', 'Makefile')
        sh.sed('testrecurse$(EXEEXT)$//', 'Makefile')
        sh.make('-j', '5')

recipe = Libxml2Recipe()

Aşağıdaki linkteki dosyayı indiremiyorum.
ftp://xmlsoft.org/libxml2/libxml2-2.9.3.tar.gz
Alternatif olarak şunu bir yazın, bir daha deneyin:
https://download.videolan.org/pub/contrib/libxml2/libxml2-2.9.3.tar.gz

1 Beğeni

Bende tam onu indiriyordum :smiley:

Ve libxslt için şunu buldum

http://xmlsoft.org/sources/libxslt-1.1.31.tar.gz

Onu da indiremiyor.
Alternatif olarak aşağıdakini denedim:
https://ftp.osuosl.org/pub/blfs/conglomeration/libxslt/libxslt-1.1.29.tar.gz

1 Beğeni

Bende indiriyor şu anda. Bakalım sonuç ne olacak

Bu arada bu nasıl konu oldu böyle bakanın gözü korkacak :smiley: he taraftan linkler, modüller fışkırıyor. Eğer sorun çözülmese dahi birçok şey öğrendik bu çok faydalı oldu

1 Beğeni