Kivyde Apk hatası

Yazdığım programı apk yaptım.Telefona yükledim. Ama paket bozuk yazdı ve telefona yüklenmedi.Oysa ki kod bilgisayarda düzgün çalışıyor.
Sadece paketleme yaparken key hatası verdi ama yine paketlemeye devam etti.Acaba sorın bu mudur…

imzalamazsan telefona yükleyemezsin onun aşağıdaki adreste belirtildiği gibi önce key oluşturup sonra çevre değişkenlerine gerekli atamaları yapıp öyle paketlemelisin sonrasında telefona sorunsuz kurulabilir.Adım adım açıklandığı için türkçeye translate ile çevirsen bile anlayabilirsin.
https://github.com/kivy/kivy/wiki/Creating-a-Release-APK

Önceden bir tane paketlemiştim…

Hata mesajını tam olarak yazarsanız, daha iyi yardimci olabiliriz

Daha önce paketlediğinizde kullandığınız kaynağı aynı şekilde takip ederseniz herhangi bir sıkıntı çıkmamalı.

Sanırım hata bu olmalı.

imzalamadan paketlemek için aklımda bir fikir var ama olu mu bilmem yaparken yedek al kesinlikle. templates klasörünün içindeki build.gradle dosyasını bul ve içindeki şunları sil.
47-49 satırları

{% if args.sign -%}
	signingConfigs {
		release {
			storeFile file(System.getenv("P4A_RELEASE_KEYSTORE"))
			keyAlias System.getenv("P4A_RELEASE_KEYALIAS")
			storePassword System.getenv("P4A_RELEASE_KEYSTORE_PASSWD")
			keyPassword System.getenv("P4A_RELEASE_KEYALIAS_PASSWD")
		}
	}
    {%- endif %}

ve

{% if args.sign -%}
			signingConfig signingConfigs.release
			{%- endif %}

bunları sil, öyle paketle ama kesinlikle yedek al sonra bana küfür etme :smile:

O zaman sorunsuz çalışır mı.

imzalama kısmını atlaması gerek büyük ihtimalle. denemeden bilemeyiz tabi :wink: olmazsa nasıl olsa dosyayı yedekledin, tekrar aynını(build.gradle) yerine koyarsın.Ama belirttiğim kısımların tamamını sildiğinden emin olmalısın.

imzalı paketleme için ‘‘buildozer android release’’
imzasız paketleme için ‘’ buildozer android debug’’
komutlarını kullan…

İkisindede aynı hatayı aldım.

Şu linkteki adımları uygularsanız, büyük ihtimalle çözülecektir.

O dediğini yaptım yol hatası verdi.buildozeri silip kursam tekrar olur mu.

Buildozer android clean yapıp sonra buildozer android debug yapmayı deneyin… Debug komutunda imzalama adımını geçip test key ile imzalaması gerekir.

Sanırım yol hatası, sizin key’inizin yolunu yanlış veya eksik vermenizden kaynaklanıyor. Yol’u nasıl tanımladığınızı bilmiyorum, bu yüzden nerde hata yaptığınızı kendiniz bulmalısınız.

Ben windowsta uygulama yapıyorum ubuntuda paketliyorum.Acaba bundan dolayı hata verir mi.Çünkü benim ubuntudaki kivy siyah ekran açılıyor.Yani buton yaptıpımda buton yok.Onun için windowsta yapıyorum.Her iki işletim sisteminde python 2.7 kurulu…

Hayır, bununla alakası yok. Eğer Ubuntu üzerinde yukarıdaki adımları eksiksiz yaptıysanız, olması gerekiyor. Aksi takdirde elimden başka birşey gelmez kusura bakmayın. Çünkü neyi nasıl yaptığınıza dair hiçbir şey paylaşmıyorsunuz, bu şekilde yardımcı olamayız.

Coderistan bey ben senin gibi profosyonel değilim amatörüm.Yukarıda verilen linkilerden kopyala yapıştır yapıyorum.Ama olmadı.Eğer sen bu akşam müsaitsen team dan benim bilgisayarıma bağlanıp yapabilir misin.Hobi amaçlı yaptığım için akşam boşum.

Ben size neden yapamıyorsunuz demedim. Sadece hangi adımlarda ne yaptığınızı bizlere belirtmiyorsunuz dedim.

“Kopyala yapıştır yapıyorum” deseydiniz önceden, belki size içindeki değerleri kendinize göre değiştirmeniz gerektiğini söylerdim. Çok da profesyonel olmaya gerek yok bunu yapmak için.

Pekala, eğer akşam müsait olduğunuz zamanlarda mesaj atarsanız yardımcı olmaya çalışacağım, ben de akşam burda olacağım(bir sıkıntı çıkmazsa inşallah).

Kolay gelsin

1 Beğeni

Coderistan bey hazırmısın.

1 Beğeni