Kod Yazarken Tab tuşuna basmak

arkadaşlar merhaba değişik bir sorun ile karışınızdayım. Kod yazarken tab tuşuna basıp önerileri görerek yazıyordum fakat Win10’a geçince bu özeilliği kullanamıyorum artık.

Anaconda’ da tab’a basınca kernel durduruldu hatası veriyor. Spyder’da da hata veriyor. bunun nedeni ne olabilir ?

Hangi platformda tab tuşuna basıyordunuz?

python’da yazarken. Hatta şöyle açıklıyayım. PyQt5 ile arayüz oluştururken ikinci bir komuta ulaşmaya çalışınca anaconda da kernel hatası alıyorum . spyder’da hiç tepki yok zaten .

Şu sayfaya bir bakabilir misiniz?

Python IDLE’ında böyle bir özellik yok. Tab tuşu girinti oluşturmak için kullanılır.

cevabınız için teşekkür ederim. belki ben yanlış anlatmış olabilirim. girinti ne demek bilmiyorumda . nokta koyduktan sonra tab’a basınca kullanılabilecek fonksiyonlar falan geliyordu onu demek istemiştim.

sorun anaconda kaynaklı idi sanırım. komple kaldırdım şuan pycharm kullanıyorum.

Hayır Anaconda’da öğle bir özellik var, sorun onda değil. Python IDLE’ında şu şekilde var eğer bir obje oluşturduktan sonra . (nokta) koyup bir süre beklersen kullanabileceğin özelliker listeleniyor.

ornek

işte bu özellik çalışmıyordu. taba basınca kernel yeniden başlatıyordu. komple sildim anacondayı, suan pycharm kullanıyorum sorun kalmadı gibi. cevabınız için teşekkürler.