Kopyalama Hatası

nasıl karakter hatası veriyor evet tek / yazın bakın yukarıda nasıl yazılmışsa sizde öyle yazıcaksınız sadece dosya isimleri değişecek

pythonu bırakasım geldi. :smiley: deniycem

hayır ya :smiley: ben tam olarak anlatamamış olabilirim bırakmak yok yola devam :slight_smile:

tamam hocam. :blush:

Bu şekil mi?
def dosya_kopyala(dosya,hedef_dosya):
    c = open(hedef_dosya,"w")
    for plain in open(dosya,"r").readlines():
        c.write(plain)
    c.close()

dosya_kopyala("a.py","C:\\Users\\casper\\AppData\\Roaming\\Microsoft\\Windows\\Start Menu\\Programs\\Startup")

bu dosyayı çalıştırdığınız dizinde a.py dosyası mevcut mu ?

evet, şuan yanım da.

evet tamam diğer hedefte ise startup da bırakmışsınız orayada mesela b.py v.s yapın ismini girin yani dosyanın startup\b.py gibi

Evet şuan oldu.
a.py içindeki verileri alıp b.py dosyasının içine yazdırıyoruz yani?
Ama bu tam kopyama olmuyor.

aynen öyle sizin isteğiniz bu değilmiydi ?

ne yazıkkı ki hayır :frowning:

sizin istediğiniz neydi peki tam olarak onu bilmiyorum ben :slight_smile: açıklıyabilir misiniz ?

Şimdi biz a.py deki içerigi b.py aktardık. ama a.py nin içindeki verileri b.py aktarmak için o dizinde b.py olması gerekiyor.
program bu dosyayı kendisi kopyalaması lazım.

hayır o dizinde b.py felan olmasına gerek yok hayır öyle bir şey yok siz oraya hangi dosyanın adını verirseniz o dosyayı oluşturacaktır
var ise bir daha oluşturmaz yoksa oluşturur.

O zaman benim ilk attığım kodlarda ki yapmak daha basit ve daha kısa.

Anladım.

aslında arkada dönen işlemler bunlar böyle bu şekilde kendi fonksiyonlarınızı yapmak iyidir ama sizin için maçdan döndükten sonra hız testi yapacağım merak etmeyin hangisi daha seri çalışıyor :smiley:

Yok hızı o kadar belli olmazda basitlik olarak. :slight_smile: bide üşengeçlikden uğraşmıyorum. :smiley:

kendin yapınca daha güzel oluyor aslın da. :slight_smile:

file = open("C:\\Users\\casper\\AppData\\Roaming\\Microsoft\\Windows\\Start Menu\\Programs\\Startup\\b.py","w")
def dosya_kopyala(dosya,hedef_dosya):
    c = open(hedef_dosya,"w")
    for plain in open(dosya,"r").readlines():
        c.write(plain)
    c.close()
dosya_kopyala("a.py","C:\\Users\\casper\\AppData\\Roaming\\Microsoft\\Windows\\Start Menu\\Programs\\Startup\\b.py")

tabiiki de kendiniz yaparsanız hem çok daha öğrenir ve eğlenirsiniz :smiley: sonuçta sizin eseriniz.

1 Beğeni

Yardım için de teşekkür ederim…

1 Beğeni