Kotlin 'i terminalden çalıştırma hatası(kotlinc-jvm komutuyla)

Kotlin’i terminalden çalıştırmaya çalışıyorum, ubuntu 18.04 ‘de ama şu hatayı alıyorum tam olarak sorun nedir?Derlerken bir hata yok.
exception: java.io.IOError: java.io.IOException: Error executing 'stty -echo mın 1 tıme 0': stty:mın’ bağımsız değişkeni geçersiz`

Kotlin’i normal şekilde çalıştırmaya çalışınca bu hata alınıyor ama derleme işleminde sorun olmuyor.

kotlin bu sorunu hala çözemedi ama zaten piyasada kotlin kullanan pek yok şimdilik, keşke kotline harcadığım zamanı ruby ye harcasaydım, şu an ruby ye bakıyorum zaten :smile: o kadar çok kural var ki bunları nasıl kafamda tutacam, aynı şeyi yapan bir ton metodu var ama genel anlamda eğlenceli bir dil.
kotlin’i neden hala şirketler önemsemiyor onu da anlamış değilim :frowning:

Kotlin Java’yı basitleştirir mi bilmem, ama bildiğim tek şey bu dil Android’in gözbebeği. Haliyle Android’de Native uygulamalar için oldukça önemli. Kotlin tek başına işe yaramasa bile Android var olduğu sürece kolay kolay unutulacağını sanmam. :slight_smile:

Çünkü şirketler işin maliyetine bakıyor da ondan. Şu anda Java ile çalışan iş gücünü bir anda Kotlin ile değiştirmek maliyetli olur, buna da birçok şirket sıcak yaklaşmıyor.

2 Beğeni