Listeler, demetler, sözlükler ve setlerin genel adı nedir?

Arkadaşlar merhaba.

Bu dört konunun da ana amacı aynı, birden fazla itemi tek değişkende tutmak ama bu dördünün de genel bir adı var mı? Bunlar ne diye geçer?

İngilizcedeki karşılığının genel isimlendirmesi Collection olarak geçiyor

2 Beğeni

Data Structures

3 Beğeni

Built-in type’lari ariyor olabilirsin.

1 Beğeni

Hocam şöyle, ben bu konuyu bir arkadaşa anlatacağım da. Şimdi listeler, demetler, sözlükler ve setler olarak ayrı ayrı anlatsam kafası karışacak. Ben bunların genel adıyla öğretmeyi ve bu listeler, demetler, sözlükler ve setlerin farklarını anlatmayı düşünüyorum. O yüzden sormuştum. Koleksiyon diye öğretmeliyim yani?

1 Beğeni

Valla birine kapsamlı şeyler öğretmenin vebali büyük. Bunu yaparken de sektörde verilen eğitimlerin üslubunu uygun bulmadığını söyleyerek kendine farklı bir üslup arıyorsun. Bu senin kendi tarzın oluyor, tamam. Sana özel bir tarzı başkasına öğretmek, başkasının sana benzemesi ile başlamasını sağlamak olur.

Şahsen konuşayım seninle, liste, demet, set, sözlük her birini ayrı ayrı öğrendiğim için çok mutluyum çünkü bunların benim için başlığı Veri. Konuların üst başlıklarının sayısı artarsa, karmaşa artar. Sen Koleksiyonlar altındaki listeleri düşünürken ben direk listeleri düşünerek daha düşük bir maliyet ile zihnimdeki bilgiye ulaşıyorum.

Buna rağmen hepsinin genel adının Collections olduğunu biliyor muyum? Evet. Kullanıyor muyum? Hayır.

Öğretme Tavsiyesi Değildir.

2 Beğeni