Login ekranından ana uygulama penceresine geçiş yapmak istiyorum

Arkadaşlar merhaba.

Arayüz için Pyqt5 kullanıyorum. Uygulamamın açılışına login ekranı eklemek istiyorum. Bunun için ayrı bi dosya olarak login form tasarladım. Login formu çalışıp işlevini yerine getirince küçük form penceresini kapatıp ana uygulama (mainWindow) ekranına geçmeyi başaramadım.

Denediğim yöntemler ya tüm uygulamayı sonlandırıyor,
( bunlar sys.exit(app_exec(), os._exit(0), quit(), exit(), close() )
Ya da login ekranını kapatıyor fakat ana uygulama penceresini açmıyor ama uygulamayı da sonlanmıyor arka planda kod çalışır Durumda bekliyor
( desttroy() )

Sonuç olarak muhakkak basit bir yolu vardır ama ben yapmak istediğimi başaramadım.

Özetle iki ayrı uygulama gibi tasarlayıp biri bitince diğerini başlatmaya çalışıyorum.

Bu noktada mı hata yapıyorum acaba. Değerli fikirlerinizi ve çözüm önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Ben de Britanya’daki lisanslı şirketlerden beni veri bilimci olarak çağırmasını istiyorum. Ama öyle olmuyor işte…

1 Beğeni

Espri mi yaptınız şimdi. Gülmeli miyiz anlayamadım.

Yardımcı olmak istiyorsanız olursunuz, istemiyorsanız olmazsınız.

Yorum yapmak zorunda da değilsiniz…

1 Beğeni

Lütfen kodunuzu paylaşın, böyle görmeden nerede değişiklik yapman lazım söylemek zor.

1 Beğeni

Sorunu hallettim teşekkür ederim. Pencereleri açıp kapamak yerine hide() show() metodlarıyla gösterip gizleyerek çözdüm.