Nesne tabanlı programlama nedir ?

öncelikle merhaba ,
Programlamaya yeni giriş yapmış birisi olarak nesne tabanlı programlama hakkında bilgi edinmek istiyorum yardımcı olursanız yani nesne tabanlı programlamanın normal programlamadan farkı nedir ? yeni başlayan birisi bunu öğrenmeli midir sizce ?

gerçek hayatta var olan olguları programlamaya aktarma yaklaşımıdır
güzel ve yeterli bence :slight_smile:

Bunu merak etmeniz son derece doğal (kendimden biliyorum :slight_smile: ) . Önce şu forumumuzun belgelendirmelerini okuyup bitirin, bunların hepsini biliyor olacaksınız. Ama en önemlisi sabredin ve örneklerle çalışın. Yılmayın, hiçbir hata sizi yıldırmasın. Sorun yaşarsınız gelin, sorun. Hepimiz yardımcı olmaktan memnun oluruz.

Kolay gelsin :slight_smile:

Çok teşekkür ederim okuyacağım (Bu merakın sadece bende olduğunu sanırdım iyi oldu bunu öğrenmem iyi oldu :slightly_smiling_face:)

bu merak bu işe başlayan herkeste var. Nesne Tabanlı Programla öğrenmek veya algılamak zor oluyor. bırakamdan çalışırsak öğreneceğiz inşallah ama ben biraz erken pes ediyorum diye tam olarak bir dile hakim olamıyorum. her telden biraz öğrendim ama bir işe yaramıyor öyle olunca.
umarım siz öyle değilsiniz :slight_smile:

aslında ben her telden biraz öğrenmeye çalışıyorum ama senin dediklerinden yola çıkarak öyle yapmamaya karar verdim :slightly_smiling_face::grinning:

bence yapma eğer bu işi hakkıyla öğrenemk istiyorsan. benim mesleğim farklı ve hobi olarak bişeyler öğrenemye çalışırken her gün farklı bir şeye bakınıyorum ama hiçbir şey öğrenemeden geçiyor ömür :slight_smile: :slight_smile: