Node.js mi php mi

Merhaba arkadaşlar, Web için bir beckend dil arıyorum ve en uygun Node.js ile php arasında kaldım. Ortalama bir javascript bilgisine sahibim ve çok azcık Node.js ye baktım ve birazda php ye bakındım Node.js ye kıyasla php daha kolay geldi gözüme ama sıfır tecrübe ve sıfır bilgi olduğum için bu konuda siz değerli hocalarıma sormak istedim. gördüğüm her yerde Node.js ye hep daha olumlu bakılmış biraz bakınırsam alışırım muhtemelen ama belki php bana daha uygun bir dildir bilemediğim için merak ediyorum sizce hangisi daha mantıklı?

Su anda populer olan ve tavsiye edilen Node. PHP gunumuzde daha geri planda kaldi. Ileride kullanilacagini tahmin etmiyorum.

1 Beğeni

Peki node u nerden nasıl öğrenebilirim öğrenmeye çalışırken biraz youtube dan baktım ama diğer dillerde ki gibi denk geldiğim sağlam kurslara hiç denk gelemedim biraz yavan kalmış sanki. Öğrenebilmem için en iyi kaynak nedir acaba varsa link felan atabilir misiniz?

1 Beğeni

teşekkürler ama daha çok videolu bir kaynak arıyorum mümkünse

Node.js bir geliştirme ortamıdır ama içinde express.js kullanarak back-end uygulamaları oluştururuz

Express.js dersleri için bu kaynak yeterli olur:

tamamdır çok teşekkürler izlemeye çalışıcağım

1 Beğeni