Oauth2 de callback url problemi

Ben python da yeniyim api kullanarak belli işlemler yapmak istiyorum. Ancak kullanacağım sistem bir çok işlevi Oauth2 ile yaptırıyor. Api sisteminde uygulama oluşturma kısmında callback url istiyor. Ancak proje web tabanlı bir proje olmadığı için haliyle url yok. Bu tür sorunları nasıl çözüyorsunuz. Resquest modülüne bir baktım ama daha çok istek atmak için sanırım istekleri karşılamak için değil. Bir fikir verirseniz sevinirim.

OAuth2.0 redirect URI’leriyle (“callback URL” de deniyor) kullanilacak sekilde tasarlandi. Bazi sistemlerde ozel URI’ler veya lokal URL’ler kullanmak mumkun, fakat bunun genel bir yontemi yok.

Web sunucusu acmak veya OAuth kullanmamak iki olasi yontem. Sirada StackOverflow gibi benzer derde sahip yuzlerce insanin oldugu yerlere sormak ve tuketilecek API’yi tasarlayanlarla kontaga gecmek var.

Bu cumleye kadar yazdigin her sey istek atmak istedigini ima ediyor. Haliyle burada ne demek istedigin anlasilmiyor. Lokal URL opsiyonundan mi bahsediyorsun (o zaman requests alakasiz) yoksa OAuth alternatiflerinden mi?

merhabalar api’yi sunan kişilerle konuştum Oauth dışında alternatiflerinin olmadığını belirttiler. Dİğer yandan Resquest modülü ile get,post vs gibi methodları geçekleştiriyoruz ancak api servisinden post edilen tokeni karşılamak gibi bir özelliği yok sadece karşı sunucu ile irtibata geçip get,post,put vs. veri çekiyor ben bunu anlatmak istedim.

Yerel proje için web sunucusu açtık diyelim gelen tokeni yereldeki proje nasıl aktaracağım resquest modülü ile mi ? biraz daha detay verirseniz sevinirim.

Resquest modulunu bilmiyorum, benim bahsettigim requests modulu ve HTTP request’leri yapmaya yariyor, karsilamaya degil.

Herhangi bir yontemle olabilir. Bir programdan digerine veri aktarmaktan bahsediyoruz.

Acilan web sunucusu da lokal ise direkt hafiza uzerinden veya bir IPC mekanizmasiyla olabilir.

OAuth’un butun kullanim sekillerine uyacak bir aciklamayi 1-2 paragrafa kucultebilecek kadar OAuth bilmiyorum.

Bu noktada sizin detay vermeniz lazim: OAuth akislarindan hangisini kullaniyorsunuz, nasil bir program yaziyorsunuz, nasil bir API’ye erisiyorsunuz, vs.