Oyunda Klavye Simülasyonu Python ile

Merhaba arkadaş, ben hobi amaçlı Python kullanan aklıma bir şey geldikçe uygulamaya çalışıyorum. Projem var ama YAPAMIYORUM. Fikir;

1- Belirli tuş kombinasyonu yada mouse hareketleri (SORUN BU) [Çok bilimsel terim kullanırsanız anlamayabilirim (ezberci eğitim ürünüyüm) Neler denedim;

• pyautogui
  • pydirectinput
  • Auto Hot Key
  • win32api keyboard events
  • pynput
    olmuyor abi nedense olmuyor. en eski half lifeta bile denedim olmuyor.

EDIT : Age of Empires’ ta çalışıyor. Half-Life ta çalışmıyor :smiley:

2- Oyun sırasında ekranda belirlenen objelere göre hareket burayı PIL modülü ile halledebilirim diye düşünüyorum. FAKAT 1. aşamayı geçebilirsem…

Sorun ne? Yazdığınız bütün kütüphane/teknolojiler söylediğiniz işi yapabiliyor.

Yapamıyor maalesef. Oyundayken o kütüphanelerin hiçbiri çalışmıyor.

Demek ki oyun yapmaya çalıştığınız işleme karşı önlem almış.

Oyunların bu tarz işlemleri tanımama sebebi başlıca şunlar olabilir.

1- İşlemin çok hızlı gerçekleşmesi ve karşıdaki sunucunun bunu algılayamaması çözümü ise etkinliklerinizden önce sleep() modülünü kullanarak işlemleri geciktirmek.
Kaynak: https://stackoverflow.com/questions/55768863/cannot-click-on-game-window-in-python

2- Klavye veya fare etkinliklerini tanımama sebebi işlemi gerçekleştirmeye çalıştığınız oyunlarda pencere durumundan kaynaklanabilir çözmek için ise (pyautogui kütüphanesi) locateOnScreen () kullanabilirsiniz yalnız Pencereli (Kenarlıksız) kullanmaya dikkat edin.
Kaynak: https://github.com/asweigart/pyautogui/issues/274

şu mevzuyu tam olarak kodun neresine yazmamız gerekiyor?

2-Yorum:
locateOnScreen(*arg) ’ ı genellikle görüntüyü (arg) ekranda koordinatını döndürnek için kullanıyorum. başka kullanım modelini bilmiyorum. nasıl olacak o ?

dökümanlarında vardır

1 Beğeni

veznedeki memur gibi cevap vermeyelim lütfen. yorum yazmak için yazmayalım

yorum yazmak için yazmıyorum siz internette tek bir aramayla bulabileceğiniz bir bilgiyi gelip bize soruyorsunuz biz size yardımcı olmaya çalışıyoruz sizde bize yardımcı olun

Aşağıdaki kaynakta gerekli bilgiler ve örnekler yer alıyor göz atmanızda fayda var.