Pdf dosyasına python scripti eklemek?

pdf dosyasının içine bir exe veya bir python scripti nasıl gömebiliriz var mıdır böyle bir şey?

Including scripts to pdf file

Including python scripts to pdf file

hack kokusu alıyorum. buram buram kokuyor mis gibi.

5 Beğeni

Doğrudur hacking için istiyorum (her yönden gelişmek lazım) fakat kimseye şuana kadar zararlı bir yazılım atmadım :smiley: tarzım değil beyaz olmaya çalışıyorum ben beyaz :rofl:

benim için fark etmez. Kendi fikrime göre, siyah değilsen beyaz olamazsın. Savunmak için önce saldırıyı bilmek gerekir. Önce simsiyah olmak lazım diye düşünüyorum. Kiminle uğraştığını bilmek için onun gibi olmalı, yürümeli, koşmalı, yemeli, nefes almalısın. Klasik savaş taktiği reis. Kazanmak istiyorsan düşmanda casusun olacak. Siyahların arasında bir casus olarak yetişip daha sonra beyaz olmak ama her daim bir kısımda siyah kalmak lazım. Çünkü her geçen gün çok hızlı bir şekilde her şey değişiyor. Bu güncelliği yakalamak takip etmek gerekir.

1 Beğeni

Çok karıştırma reis beyazız say :face_with_hand_over_mouth: bu arada yukarı da reo nun verdiği şeylere baktım fakat bir şey çıkmadı var mıdır daha açık bir kaynağı olan?

bende yok. reo nun dediğini iyice araştır. Söylediği ihityacını görmese bile araştırırken seni başka şeylere yönlendirip ihtiyaçlarına ulaşmanı sağlayabilir.

1 Beğeni

Size bir anımı anlatıyorum.Okumadan önce çözüm olarak işaretleyebilirsiniz…

“Heykır olduğum zamanlarda,birilerine ihtiyaçları olan dosyaları atıp onlardan bir şeyler almam gerekiyordu.Bende öyle yaptım :slight_smile: Basit bir python keylogger yapıp patron’a istediği PDF dosyasını atar gibi yaptım.Basit bir program ile simgesini PDF ile aynı yaptım.Python koduna bu PDF’yi çalıştıracak kodları yazdım.Hem keylogger,hem de PDF dosyası oradaydı ama o keylogger’ı açacaktı :slight_smile: Uzantı kısmını halletmem gerekiyordu.Dosya ismini F2 ile yeniden adlandırmayı denedim.Yeniden adlandırma açıkken dosyaya sağ tık yaptım.Unicode karakter denetimi gibi bir şey yazdım.Ardından soldan sağa geçersiz kıl gibi bazı seçenekleri gördüm.Uzantı sonda,isim başta görünüyordu ama tam tersiydi.Yani dosyanın adı pdf iken,uzantı.dosya idi.Bu şekilde dosya.pdf ismi oluşuyordu.Yolladım,şifreler artık benim.”

Benden iyi heykır olur harbi.

2 Beğeni

Eğer böyle bir şey varsa ya PDF formatında ya da PDF formatını işleyen uygulamada güvenlik açığı vardır. Kim, niye PDF içine zararlı yazılım eklenmesine göz yumsun?

1 Beğeni

güzel alternatif çözümler çıkıyor :thinking: :thinking:

Sen daha sistemi anlamamışım heykçi olcam diyon bir PDF dosyasını PDF yapan onun okunma şekildir. Yani onun içine ne yazarsan yaz doğrudan okunacak ve doğrudan gözükecektir tıpkı bir txt dosyası gibi. Ama bu konuda ısrarlıysan yazı tipini değiştirme gibi bir takım oyunlara girebilirsin mesela pl + ters-yazı-tipiyle(fdp.exe) yazsan plexe.pdf diye gözükecektir adam özelliklerden baksa anlar ama kim bakar ki yani acemileri koyacak oltana atarsın.

Bunu söylediğim yeri alıntı yapabilir misiniz? 13 yaşında olduğumu ve patronum olduğunu yazdığım zaman hikayenin gerçek olmadığını anlamanız gerekirdi.Ayrıca bu yazdıklarım uygurma değil,Udemy’deki kurslardan öğrendim.

Ben PDF dosyasını göndermeden PDF dosyası gibi çalıştırıyorum.Şunları yazmıştım :

Yani keylogger açıldığı zaman klavyeyi dinlemeden önce PDF’yi açacaktı.Bu sayede kimse arkada bir işlem olduğuna inanmayacaktı.

Unicode denetimi ile bunu yapmıştım :

Unutmayın,kapılar sadece anahtar ile açılmaz.Tekme ile de açabiliriz,çilingir ile de.

İnsanları boşuna küçümseme ben bilgi almaya calisiyorum ki zaten bir pdf in icine exe veya script gomulebildigini biliyorum fakar fixlendiler.

Bu videoya göz atabilirsin. Pdf içine exe işlenemez. exe içine pdf işlenir. pdf uzantılı dosyaları windows çalıştırmaz sadece okur gibi mantığı var

üslubu aşağlayıcıydı evet ama bir konuda haklı pdf en sonunda text den ibaret o pdfi okuyan şey pdfi çalıştırdığın uygulama!
özetle :hayır pdf içine script veya executable gömemezsin.

Ama script’in içine PDF’i gömebilirsin :slight_smile:

evet…
:neutral_face:

pynput ile androitede yapılabilir mi acaba :slight_smile:

Hayır çünkü python android için yazılmış bir programlama dili değildir. Ama java veya kotlin androide program yazmak gibi androide virüs yazmaya da yarar

1 Beğeni

Hm python’ın kivy kütüphanesi vardı mobil programlama için acaba yapılabilir mi diye düşünmüştüm.