Pentest Araçları

arkadaşlar pentest araçları yazmak istiyorum hangi kütüphaneyi bilmem gerekiyor ?

Kütüphaneleri bilmiyorum da işletim sistemi olarak Kali Linux kullanmalısınız; sırf bu iş için yapılmış bir GNU/Linux dağıtımı.

Bu sorunun cevabi cok genis pentest araclari genisdir hangi alanda pentest araclari yazmaniza bagli web siteleri uzerinde islemler, yoksa ag(wifi) islemleri ,yoksa programlar aciklarini somurmek(sistem aciklarini programlari aciklarini somurmek icin exploit yazmak) hangi alanda ilerlemek istiyorsaniz o alandada kendinizi gelistirmeniz gerekli … Portlari dinlemek istiyorsaniz Nmap modulunu arastira bilirsiniz internetden veri cekmek veya veri gondermek icin request ve bunun gibi modulleri arastirmak gerekli yine soyluyorum bu sizin hangi alanda pentest araclari gelistirmenize bagli…

Hocam linux kullanmayı biliyorum bizzat eğitimini aldım :slight_smile: sorduğum soru nasıl yazılıyor

Ben Bruteforce’u Sadece Requests Modülü İle Yapmıştım.Yani Amacına Bağlı Sen Bir Sniffer Yapacaksan Ona Göre Araştıracaksın Bruteforce Yapacaksan Ona Göre Vesaire :slight_smile:

Pentest araçları yazmak istiyorsanız, yazacağınız aracın yaptığı işi manuel olarakta yapabiliyor olmanız gerekli. Burada programlama dili, yaptığınız işi otomatize etmek için kullanılır. Özel bir sistem de kullanmanıza gerek yok.

Hangi “modülü” kullanacağım sorusu çok yanlış bir soru aslında. Siz ne yapmanız gerektiğini biliyorsanız, modülü kendiniz de yazarsınız.

2 Beğeni