PİP PyCharm'da Gözükmüyor

çok emin değilim ama bir dene

hata sayısı azaldı ama bu hatayı verdi

Traceback (most recent call last):
  File "C:/Users/Güçlü/Desktop/EBA CANLI DERS FATİH İÇİN İNDİRİLENLER/BİLGİSAYAR/PYTHON YAZILIMLARI/arayüz tasarımı.py", line 1, in <module>
    from PyQt5.QtWidgets import *
ModuleNotFoundError: No module named 'PyQt5'

try except yapalım olmaz mı o hatayı görmezden gelek

şimdi PyQt5 i pycharmdan çalıştırıyorsan pycharm terminaline pip install PyQt5 de eğer cmdden böyle bir hata alıyorsan cmd ye aynı komutu yaz

hatalarla dolu gün

(venv) C:\Users\Güçlü\Desktop\EBA CANLI DERS FATİH İÇİN İNDİRİLENLER\BİLGİSAYAR>pip install PyQt5
Fatal error in launcher: Unable to create process using '"c:\users\g³l³\desktop\eba canli ders fati?h i?i?n i?ndi?ri?lenler\bi?lgi?sayar\venv\scripts\python.exe"
"C:\Users\G³l³\Desktop\EBA CANLI DERS FAT?H ?Ã?N ?ND?R?LENLER\B?LG?SAYAR\venv\Scripts\pip.exe" install PyQt5': Sistem belirtilen dosyay? bulam?yor.

eğer öyle yaparsan PyQt5 i import edemediği gibi hata veremez sonra pygt5i import etmediği için sen onun fonksiyonlarını kullandığın zaman böyle bir modül import edilmemiş der

şimdi napcaz ya sende benimki gibi boş mu orası

ee özelden konuşalım mı.evet boş

1 Beğeni

Orada sarı bar içerisinde install packaging tools yazıyor. Ona tıkladın mı?

evet abi invalid output diyo @coderistan

aynen ben de tıkladım kurdu ama yine aynı şey oluyor

@Ismet_Fatih @hackaxx Aşağısında install pack tool yazıyor orayı tıkla çalıştır paketler yüklensin.En üstte Python ınterpreterının ayarlarında Python exe sinin kurulu olduğu klasörü seçeceksin yandaki çarka bas ordan çıkan dizinde Python sürümün.exe yani python 3.8.3.exe gibi olacak onu bul ve seçerek bu ekrana gelmesini sağla.Ondan sonra paketleri o yükler otomatik

yüklemiyor invalid output format diyo @Oguz_Turkyilmaz

ben de de aynı şey oluyor sadece yüklenmesine rağmen hala nothing to show diyor

packges installed succesfully diyo giriyom invalid output diyo

ama bu hatalar hep geliyor bizi buluyor

aynen ya bu nedir bi gün hatasız olsun var ya

aynen tıkladık mı çalışsın ya ne günahımız var bizim

@Oguz_Turkyilmaz neredesin abi

benimki python exe de zaten ona rağmen sıkıntılı
bak abi C:\Users\Güçlü\Desktop\EBA CANLI DERS FATİH İÇİN İNDİRİLENLER\BİLGİSAYAR\venv\Scripts\python.exe @Oguz_Turkyilmaz