PİP PyCharm'da Gözükmüyor

Abi ben pyqt5 kullanmıcam çok çetrefilli işler

Kullansam bile bütün bunları daha sonra yaprım

Bi de şunu diycem modüllerin ve arayü ztasarım modülleri nerede sorunsuz çalışıyor

abi bu kadar zor mu yalnızca bir modül kullanmak istedik

Yani şunu diyoruö Pyaudio indirdim belirli sürümletde inmedi bazı nıdüller en son python sürümlerinde inmiyor hangi python sürümü modüller açısından daha kullanışlı

Visual Studıo 2019 yada 2020 yükle C# öğren. Bu gibi sorunlar olmaz her şey içinde eğer dizayn yapmak istiyorsan. Yok python ile yapmak istiyorum diyorsan kodla yapmaktan başka çaren yok QTDesigner kullanmayacaksan.

Abi pwki python dili ile c# dili arasında fark var mı

ben genelde kodla çalışıyorum ama koronavirüs bitsin babam bana bir sürü programlama kitabı alacak o zaman öğrenirim

1 Beğeni

tabi ki fark var ikisi farklı diller

Var tabiki ama ne fark var dersen oku araştır derim ben öyle yapıyorum. :smiley:

Ben python daha kolay ve derslerde python öğreneceğimiz için öğrendim

O zmn ben bunu yapıyım abi ben cclener yok manule olarak silsem olmaz mı

Bi ara öyle yaptım sildim kalıntıları pycharm diye aratıp ctrl a ctrk delete yaptım bitti gitti

Evet doğru o zaman şöyle yap kod yazmayı iyice öğrendikten sonra Dizayn yapmak için harekete geç. Öyle her şey hemen olmuyor. Kendine zaman tanı.

CCleaner yükle manuel olarak dosyaların tamamına ulaşamazsın bırak o yapsın.

Pyqt5 python 3.5 ten yukarıda çalışmıyor dimi

Abi bide sen hangi sürümü kullanıyorsun pythonda

Qt Desıgner ile eğitimi takip etmek istiyorsan dediklerimin aynısını yap.Bu şekilde çalışmak istiyorsan 3.5 yükle

Evet Yalnız atacaklar forumdan yakında bilmiş olun :smiley:

Sağ üstteki + işaretine basarak pip yazmayı deneyin.Onu indirin.