Pointer Kullanmadan Oyuna Müdale Edebilmek Mümkün mü?

Selamlar abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Eğer başlığı yanlış açtıysam affola. Aşağıdak resimde belirttiğim oyun söz konusu. Ben bu oyunun bazı kısımlarına müdahele etmek istiyorum.(Düşmana otomatik saldırması gibi) Bellek üzerinden ilerlemeden bu oyuna müdahele edemez miyim? Yani illa pointer kullanmalı mıyım ? Özellikle pointer mevzusunu sorma nedenim, sürekli kalıcı pointer aramak aşırı yorucu. Bazı pointerleri bulsam bile, mesela kılıç sallama mevzusunu falan bulamadım hiç. Bu yüzden ben nasıl bu oyuna entegre bir bot türü bir program yazabilirim ?
Nasıl yol izlemem gerekiyor ?
Teşekkürler şimdiden :slight_smile:

Cevap oyunun yazıldığı proglamlama dilinde olabilir.
Sonuçta aynı kütüphaneler kullanarak yapmak daha mantıklı olabilir.

1 Beğeni

Oyunun sallıyorum “Edirne” adlı haritasına göre, hemen hemen aynı bir yapay harita oluştursam diyorum. Daha sonra, oyunda gitmesini istediğim yerlerin koordinatlarınla bu yapay haritayı eşitlesem sanırım gitme-gelme mevzusu çözülür. Saldırma mevzusunuda, pixele göre yapsam. Bu bottan bir cacık olmaz onu anladım :smiley:

Minecraft botları bu şekilde olsaydı inanın hicbir bot olmazdı

1 Beğeni

Minimap koordinatı falan var ise yapılır

1 Beğeni

Oyunda entity mantığı varsa vurmayı çözebilirsin.

1 Beğeni

Cevaplarınız için sonsuz teşekkür ederim :slight_smile: Ben araştırmaya devam ediyorum. Oyundaki kullanıcının ismini bulmak, işte altın sayısı, öz sayısı bunlar cok kolay herkes bulur zaten bunları o yüzden es geçiyorum şimdilik bu kısımları. Ben bu olayı çözebilirsem kodlu bir şekilde paylasıcam, en azından ilgisi olanlara faydası olabilir :smiley:

Ben tam anlamadım, oyun üzerinde tersine mühendislik mi yapıyorsunuz?

1 Beğeni

Onun gibi birşey.Sonuçta bir Minecraft botunu C# ile kodlayamayız.

1 Beğeni

Kodlayamama nedenimiz ne?

2 Beğeni

Tam anlamıyla uyumlu çalışırmı ?

1 Beğeni

Siz bir oyuna mod falan yazmak ile bot yazmayı karıştırıyorsunuz bence, zaten çok istenilirse mod gibi eklentiler de herhangi bir dilde yazılabilir.

1 Beğeni

Sanırım bu sorun Minecraft gibi bir oyunda hiç bot ya da hile kullanmadığımdan kaynaklanıyor :smiley:

1 Beğeni