Proxy Listesinden Proxy Değiştirme

Arkadaşlar bir while döngüsü açtım içinde bir takım işlemler yapıyor sürekli.Ben her döngünün başına geldiğinde proxy değiştirmesini istiyorum.Elimde proxy listem var oradan sırayla almasını istiyorum.Mesela ilk olarak 1. Sonra 2. Sonra 3. Satır gibi.Nasıl yapabilirim?

İlk gönderin için tebrik ederim hoşgeldin.

proxy listendeki elemanları almak için index metodunu kullanabilirsin. listenin 0. indeksinden kaç tane indeksi varsa sırayla hepsini tek tek aldırabilirsin onun için bir index değişkeni belirle önce ve değeri -1 olsun

index = -1

Değişken -1 çünkü listenin 0. indeksini almak istiyoruz ve döngü başladığında +1 ekleyeceğimiz için 0 olacak ve 0. indeksi almış olacağız. Daha sonra bunu döngü içinde yapabilmemiz için her seferinde index değişkenine +1 ekleyeceğiz o da şöyle

index += 1

Ardından listenin içindeki elemanları çekebilmek için listeden alacağımız elemanları bir değişkene atayacağız.

proxy = proxylist[index]

Ayrıca index değeri listeden fazla olmaması için bunu da kontrol etmemiz lazım onu da listenin uzunluğu -1 işlemi ile yapacağız şöyle olacak

if index > len(proxylist)-1:
index *= 0

Bunların hepsini bir döngü içine aldığımız da kodun tamamı şu şekil olacak

proxylist = [1,2,3,4,5] #bunları raastgele yazdım
index = -1

while True:

while True:
        index += 1
        if index > len(proxylist)-1:
            index *= 0 #böylelikle listenin ilk elemanına tekrar dönecek

else:
            change_proxy = proxylist[index]
            break

Yazılımla proxy ayarı nasıl değişir bilmiyorum. Ama

Şurada söylediğini bu şekil yapabilirsin. Eğer proxy değerlerin bir txt dosyası içerisinde yer alıyorsa şayet onu da şöyle yaparsın

file = open("proxy.txt","r+",encoding="utf-8")

proxylist = [1,2,3,4,5] #bunları raastgele yazdım

while True:
    change_proxy = file.readline() #readline() satır okuma işlemlerini yapar

Dosya okuma işlemi yaparken değerin boş dönmesi ile ilk satıra nasıl gideceği hakkında bir fikrim yok o yüzden bu kontrolü yapamıyorum. Okuyacak bir değer kalmayınca readline() fonksiyonu boş değer dönecektir bilgin olsun.

1 Beğeni

Yanıtınız için teşekkür ederim gerçekten çok işime yarayacak

1 Beğeni

İşinizi görüyorsa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz. Teşekkürler