.pyc dosyasini kodlarini nasil gore bilirim?

Arkadaslar tanidigm biri vardi bana .pyc halinda bir brute-force(gmail hacklemek icin) gonderdi(aslinda bazi yerlerini ben yazdim sonra o .py .pyc halinde bana gonderdi bu sekilde daha saglam olur kimsede kodlarini calamaz dedi) bende kullandim calisiyordu fakat ondan sonra bir qariplik olmaya basladi gmail ve facebookuma kimlerse girmeye basladi benim profilimden baskalarina mesaj yazmaya basladilar ben ilk programin calisip calismadigini bilmek icin kendi gmail hesabimdan denemisdim ne ola bilir acaba?Ben simdi kodlari okumak istiyorum .pyc halindeki dosyayi nasil ,py haline soka bilirim?

.pycÔÇÖye d├Ân├╝┼čt├╝rmek i├žin py_compile mod├╝l├╝ kullan─▒l─▒yor.(Galiba compile fonksiyonuydu.) Ya kullan─▒lan fonksiyonun tam tersi i┼či yapan bir fonksiyon yazacaks─▒n─▒z ya da bir mod├╝l bulup ona yapt─▒racaks─▒n─▒z.

┼čurda doluyla program listelemi┼čler. ama standart k├╝t├╝phaneyi zorlaman─▒z─▒ tavsiye ederim.

San─▒r─▒m arkada┼č─▒n kodlar─▒n i├žine birka├ž sat─▒r ekleyip senin ┼čifreni kendi epostas─▒na cukkalam─▒┼č olabilir yani her┼čey olabilir adam─▒n hayal g├╝c├╝ne kalm─▒┼č compile etmek demek program─▒ 0 ve 1 lere ├ževirmek demek insan dilinden makine diline ├ževirmek demek sizin o kodlar─▒ manuel olarak ├ževirmeniz ve g├Ârmeniz ├žok zor(neredeyse imkans─▒z) ama bunun i├žin yap─▒lm─▒┼č ├Âzel programlar mevcut ├žal─▒┼čt─▒rmay─▒ hi├ž denemedim ama bi ara ara┼čt─▒rm─▒┼čt─▒m ┼čuraya https://stackoverflow.com/questions/35735669/decompile-python-3-5-pyc bakabilirsiniz googlea decompile pyc files yazd─▒─č─▒n─▒zda daha ├žok bilgiye ula┼čabilirsiniz

Sizce bu mantikli bir hareket miydi?

1 Be─čeni

evet mantikiz haraketdi fakat aklima boyle birsey gelmezdi

1 Be─čeni