Pyhton Dizi İşlemleri

for car in carList:
        carName = car.find("span",{"class":"h3 u-text-break-word"}).text
        carPrice = car.find("span",{"class":"h3 u-block"}).text
        carPrice = carPrice.replace("\xa0", " ")
        returnResponse.append({
            'carName': carName,
            'carPrice': carPrice
            })

returnResponse = [] şeklinde yukarıda da diziyi tanımlıyorum. Kodlarımda hata almıyorum, sadece boş yazdırıyor diziyi.
Verileri çekiyorum dizime ekliyorum ancak dizim boş dönüyor. Sanırım diziye ekleyemiyorum. Nasıl bir işlem sağlamam gerekiyor?

Soru Sorarken Sikca Dusulen Hatalar #6

Kodlari calistiramadigim icin kesin bir sey diyemiyorum ama carList bos ise for dongusune hic girilmez ve dolayisiyla returnResponse bos olur. Bunu kontrol edin lutfen.

Anlıyorum, teşekkür ederim.

Bu nesnenin icinde bir eleman olduguna emin miyiz? Cunku

blogu, eger carName ve carPrice degerleri bos olsa bile o sozlugu olusturup key’leri yazdirmasi gerekir. Ancak eger for car in carList hicbir iterasyona yer vermiyorsa, returnResponse olur.

1 Beğeni

Aslında kodlarımda çekmek istediğim alanları belirttim ve arka plandaki isimleri belirledim. Ama sizinde dediğiniz gibi returnResponse [] şeklinde dönüyor. Ne yapmam, ne eklemem gerekir? :disappointed_relieved:

Bu arada ilgili div, span isimlerinide kontrol ettim, doğru görünüyor.

returnResponse []'i cozmemizin yolunun,
carList = soup.find_all('div', {'class': 'cBox-body cBox-body--resultitem'})
satirindan sonra print(carList) diyerek carList'in icinde ne oldugunu gormek oldugunu dusunuyorum.

Dediğiniz işlemi yapmıştım. Boş dize dönüyor. for döngüsüne girmeden else’ e geçiyor.

Screenshot_27

Sistemde görünen div bu ama, neden böyle olduğunu anlayamıyorum. Dilerseniz sizlerde sayfadan bakabilirsiniz. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de mevcut.

carList = soup.find_all('div', {'class': 'cBox-body cBox-body--resultitem'})
bu satiri
carList = soup.find_all('div', {'class': 'g-col-9'})
ile degistirip dener misin?

Ne yazık ki, aynı şekilde boş dönüyor