Pyinstaller kullanırken hata alıyorum

Problem Pyinstaller’ın henüz Python3.8’i desteklememesinden kaynaklanıyor. Şu anlık en iyi çözüm Python3.7 kullanmak.

Ama eğer istiyorsanız stabil olmayan sürümü deneyebilirsiniz:

pip install https://github.com/pyinstaller/pyinstaller/archive/develop.tar.gz
1 Beğeni

yardımın için saol agam mecbur desteklenmesini bekliyicem

Pyinstaller Python ekibi tarafından mı gelistirldi

Veya Python ekibi tarafından geliştirilen başka bir derleyici yokmu

Hayır, zaten öyle olsaydı büyük ihtimalle standart kütüphaneye dahil olurdu ve desteklememe problemi olmazdı.

Python derlenen bir dil değil ki, yorumlanan bir dil. Onun için de CPython var.

1 Beğeni

Peki eğer pyinstaller olmasaydı Python ile yapılan uygulamaları exe haline getiremezmiydik

Başka kütüphaneler de var, zaten bu kütüphanelerin yaptığı iş CPythonu ve kodlarımızı bir uygulamaya gömmek.

En iyi yöntemin bu olduğundan dolayı mı bunu kullanıyorlar ve kodları uygulamaya gomdugumuzde çalışırken uygulamam veri tiplerini nasıl kontrol ediyor hani Python dinamik tipliya

Bilmem, çok bilinen bir kütüphane ise bir sebebi vardır herhalde.

Anlatamadım sanırım, bizim python.exe var ya hani normalde betiklerimizi birlikte açtığımız; bu program ve bunun ihtiyaç duyacağı bütün gereklilikler bir uygulama içinde toplanıyor. Sonra da kodumuz bunun içine gömülüyor. Aslında CPython’u bizim kodumuzu çalıştıracak tek bir uygulama haline getirmiş oluyoruz.

Geçenlerde adam pyinstaller ile exe haline getirdiği uygulamayı çalıştığında iki tane uygulama çalışıyormuş gibi görünüyordu adam neden diye sordu değişkenlerin tiplerini kontrol etmek için dediler

Ne demek istidiğinizi anlamadım; hangi adam, nerede?

PyInstaller reads a Python script written by you. It analyzes your code to discover every other module and library your script needs in order to execute. Then it collects copies of all those files – including the active Python interpreter! – and puts them with your script in a single folder, or optionally in a single executable file.

https://pythonhosted.org/PyInstaller/operating-mode.html

Bu forumda ama hangisi hatırlamıyorum neyse ilgilendiğiniz için saolun

Bulursanız atın merak ettim.

Şundan mı bahsediyorsunuz?

Onun bunla alakası yok ama.

@Emerald_Gamer’in bahsettiği şey linkte anlatılan şeyle alakalı olsa gerek, zaten başka da buna benzer bir konu yoktu diye hatırlıyorum. --onefile seçeneği ile derlenen dosyalarda iki tane exe dosyası açılıyor…

Anladım, @Emerald_Gamer değişkenlerin tipi ile alakalı bir şey söylemiş onun alakası yok demiştim.

Keşke, bir link paylaşsaydı da bahsedilen şey neyle alakalı görebilseydik.

Özür dilerim :slight_smile:

Karıştırmış im geçiş dizinini temizliyormus başka bir şey ile karıştırdım özür dilerim :sweat_smile: