Pyinstaller Sonrası Resim Sorunu

merhaba, python ile bir kod parçası yazdım. Kodlarımda src/x.png dosyasını hedef göstermiştim. Exe yapmadan önce cmd’den python proje.py dediğimde sorunsuz x.png dosyasını baz alıyor fakat pyinstaller ile python dosyamı exeye çevirdiğimde x.png dosyasını görmüyor bunu nasıl çözebilirim

merhaba,

belirtilen konum ve dizin içerisinde resim yer alıyor mu? .exe uzantılı programınızı çaıştırdığınız dizinde bu görsel kodlarda belirtilen konumda yer alıyor mu?

Evet konumda resim bulunuyor. Aşağıdaki şekilde isimleri de birebir aynı. Veyahut başka bir sebepten çalışmıyor. Ama exe yapmadan önce sorunsuz çalışıyor.

x_kordinati, y_kordinati = pyautogui.locateCenterOnScreen('src/resim.png',confidence = 0.7)

2

pyinstaller kullanırken ne yazıyorsun kod olarak buraya gösterir misin?

cd py’nin bulunduğu klasör konumuna gidiyorum.

pyinstaller --onefile pydene.py

–onefile yazmadan da denedim fakat değişen bir şey olmadı.

sonuna --noconsole da ekleyerek dener misin?

maalesef değişe bir şey olmadı

kodlarını rar yapıp bana gönderir misin? tüm dosyaları vb

dosyaları özelden ilettim

reis kodlarda bir sıkıntı yok. ben çalıştırdım işe yarıyor. .exe hali de işe yarıyor. tek önemli olan kısım doğru konumlandırma.

aynı dizinde yer aldığında sorunsuz çalışıyor.

Vad dosyasını bilerek verdim size. Başladı olarak yazıyor fakat işlemleri yerine getirmiyor. Test ettiniz mi

monitör de ilgili görselle alakalı bir karşılık bulamadığı için çalışmıyor doğal olarak