PyQt5 layout elemanları arasındaki uzun boşluk

PyQt5te layoutlar ekran büyüdükçe büyüdüğü için layoutlar arasındaki boşluğu tam olarak ayarlayamıyorum ekran şöyle gözüküyor

bunu nasıl düzelteceğim labellar ayrı menu ayrı stacked widgetta ama ikiside aynı layoutta labelları ortalamak istiyorum

1 Beğeni

sorunumuza bakabilir misiniz :disappointed:

Sorunuza cozum ariyorsaniz, soruyu dogru sormalisiniz. Ben konuda kod goremiyorum.

1 Beğeni

cevap için teşekkürler başka guiye geçtik zaten ama koda gerek yoktu soru için sadece layoutun içindeki elemanlar ekrana göre oranlanabiliyor mu onu öğrenmek istiyordum

Hangisi? Merak ettim.

bundan önce üstüne uğraştığımız guide maximize windowda elemanların büyümesi için bir çözüm bulduk resize için bulamadık ama

Ben hangi GUI’ye geçtiğinizi sordum.

bundan önceki guiye dedim bende :thinking:

[Kafam karıştı!] Adı ne onun?

bir adı yok ki işte bundan önce üstüne çalıştığımız guiye geçtik ne dediğini anlayamıyorum :confused:

Hani tkinter, qt, gtk var ya, onlardan hangisi diyorum. Frameworkü soruyorum.

ha baştan framework desene : D yine pyqt5le yapıyoruz

Ben de Pyqt yi değiştirdiniz sandım. :smiley:

1 Beğeni

yok pyqt5 aralarında en modern olanı gibi geldi bize pyqt5i değiştirmeyi düşünemeyiz bile : D

Bence gtk en şık olanı.

başta düşünürken gtkyıda ele aldık ama sonradan pyqt5e karar verdik gtkyı bir ara @asanadam1 kullanmıştı evet ondada şık bir tasarım var

1 Beğeni

hatta en şık diyelim ama pyqt5te fena değil : D

GTK kullancaktık ubuntuda baya hoş duruyordu ama diğer platformları bilemedim ondan dolayı biraz kararsız kalmıştım