PyQt5 pylint uyarısı

PyQt5 ’ de yazdığım kod çalışmasına rağmen vs code’da sürekli pylint(no-name-in-module) hata uyarısı çıkıyor halbuki dosyayı çalıştırdığım zaman hiçbir sıkıntı olmadan istediğim şekilde çalışıyor. Bunun nedeni nedir acaba yazdığım kodu aşağıda yardımcı olursanız sevinirim. :hugs:

import sys

from PyQt5 import QtWidgets

from PyQt5.QtWidgets import QApplication,QMainWindow,QToolTip

from PyQt5.QtGui import QIcon

def window():

app = QApplication(sys.argv)

win = QMainWindow()

win.setWindowTitle("First Application")

win.setGeometry(200,200,700,500)

win.setWindowIcon(QIcon("icon.png"))

win.setToolTip("my tooltip")

win.show()

sys.exit(app.exec_())

window()

Normalde VSC, pylint'in kurulu olmadığını kontrol ediyor ve onu kurmak isteyip istemediğinizi soruyor. Siz el ile de kurabilirsiniz.

pip3 install pylint

dediğiniz gibi yaptım ve zaten gereksinimler karşılandı dedi ancak sonda şöyle bir yazı aldım. WARNING: You are using pip version 20.1.1; however, version 20.3.1 is available.
You should consider upgrading via the ‘c:\python\python.exe -m pip install --upgrade pip’ command. galiba pip’i güncellememi istiyor bu konu hakkında bir bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dediğiniz gibi aldığınız uyarı, pip’i güncellemeniz gerektiği ile alakalı ve pip’i aşağıdaki komut ile güncelleyebilirsiniz:

python -m pip install --upgrade pip

Bu arada, pylint'i yükledikten sonra uygulamanızı VSC’de tekrar çalıştırmayı denediniz mi?

dediğiniz gibi pip 'i güncelledim ancak hata almaya hala devam ediyorum.

maalesef sorun çözülmedi başka fikriniz varsa benimle paylaşabilirsiniz. :hugs:

Interprenter ına bak önce yani sol latta bir yerde python sürümün yazar pyqt5 yanlış değilsem 3.5 i desteklemekte

Python 3.8.5 32-bit sürümünü kullanıyorum. Galiba sorun başka yerde :frowning:

pyqt6 yı indirerek deniyebilirsiniz o 3.6 sonrasını destekliyor
ama bazı metotlar kaldırıldığı için zorlanabilirsiniz

teşekkür ederim sorunum çözüldü :hugs: