PyQt5te uygulamanın çökmelere başlaması

Merhabalar şimdi pyqt5te ekranı büyütme ve küçültme için fonksiyonlar yazdım bu fonksiyonları 5 6 kez çalıştırdıktan sonra uygulama çökmeye başlıyor yavaş yavaş bozulmaya başlıyor devam ettikçe bozulmanın süreside artıyor şöyle atayım kodları:

def btn_max_clicked(self):#ekranı büyütme fonksiyonu

self.parent.showMaximized() #parent ana ekran

if self.parent.isMaximized():

self.window_maximized = True #bu değişkeni yukarda False diye tanımlamıştım ekran büyükse True oluyor görüldüğü gibi
              self.btn_max.clicked.connect(self.btn_max_restoredown_clicked)#maximize buttonu

self.parent.graphicView.setGeometry(self.parent.graphicView.pos().x() , self.parent.graphicView.pos().y() , self.parent.graphicView.width(),self.parent.graphicView.height()+25)#burası önemli değil bu yandaki menu

self.parent.settings_btn.setGeometry(self.parent.settings_btn.pos().x() , self.parent.settings_btn.pos().y()+20 , self.parent.settings_btn.width() , self.parent.settings_btn.height())#burasıda önemli değil ayarlar buttonu bunları sonradan ayarlıcam

def btn_max_restoredown_clicked(self):#ekranı küçültme fonksiyonu

self.window_maximized = False

self.parent.showNormal() 

if self.window_maximized == False:

self.btn_max.clicked.connect(self.btn_max_clicked)

Merhaba.

Event’lerin connect metodu eski bağlanan fonksiyonları etkisiz hale getirmiyor, bu yüzden butona yeni fonksiyonlar bağlayıp duruyorsunuz. Eski bağlantıları koparmak için disconnect metodu kullanılmalı.

Ben iki farklı fonksiyon kullanmak yerine self.window_maximized değişkenini kontrol edip hareket etmeyi tavsiye ederim.

self.window_maximized değişkeni de gereksiz olmuş aslında, self.parent.isMaximized() aynı değeri döndürmüyor mu zaten?

Niye az önce False değeri atadığınız değişkenin False olup olmadığını sorguluyorsunuz? Aynısı burada da geçerli:

çünkü isNormaled gibi bir fonksiyon yok maximizeddaki isMaximized yerinede self.window_maximize kullanıcam birazdan deneyip yazarım teşekkürler bilgi için

oldu hocam sağolun uzun zamandır bu sorunla uğraşıyodum