Python - Başka Bir Dosyadaki Class Özelliklerini İçeri Aktarmak Nasıl Olur

Merhaba,

Programımda kullanıcıya hangi ekranda olduğunu göstermek ve log kayıtlarını alırken de işlemlerin gerçekleştiği ekran isimlerini farklı bir dosyada tutacağım class screenName(): içerisinden almak istiyorum.

Bunu yapmak isteme sebebim admin panel kısmında yer alması ve değiştirdiğim zaman her işlemde otomatik olarak değişecek olması.

Programın çalışma mantığı şu şekilde

Kullanıcı programı açtığı zaman log.log(active_screen_name_1) fonksiyonu çalışıyor ve aşağıdaki kod gerçekleşiyor;

def log(active_screen_name_1):
    file = open("log/logdata.txt","w+",encoding = "utf-8")
    file.write("KONSOL = > PROGRAM CALISTI | EKRAN = {} | TARIH = {} |".format(active_screen_name_1,datetime.now()))
    file.close()

Şimdi, ben active_screen_name_1 değişkenini başka bir dosyada tanımlamak ve ihtiyaç olan dosyalarda çağırmak istiyorum. Class kullanmayı düşündüm aynı dosya içerisinden değişkeni çekebiliyorum fakat farklı bir dosyadan çekemedim.

Bunu nasıl yapabilirim? Ya da başka farklı bir yolu var mıdır? Çok karmaşık kod yapılarını okuyacak ve anlayacak kapasitede değilim henüz. İşletim sistemi = windows10. Fikir verebilecek ve yardımcı olabilecek varsa iyi olur. İyi günler

Hallettim. Teşekkürler <3