Python flask mı yoksa django mu ?

ikisinden birine başlamayı düşünüyorum.Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Flask micro framework. Tek dosyadan çalışır. Django’nun çalışma düzeni Flask’tan daha karışık, ama bu zor olduğu anlamına gelmez. Bu genellikle sizin ihtiyacınıza göre değişir. Ben basit bir backend service yazacak olsam Flask kullanırdım. Ama blog sitesi gibi siteler için Django. Flask için şu yazıya bakın:

Django için başlangıç yaptım.Yalnız Php ile yapabileceğim her şeyi django ile yapabilir miyim

Açıkçası uzun zaman tkinter üzerinde çalıştım.Şimdi python üzerinde daha ileri seviye taşımak adına django ya geçiş yapmak istiyorum.Html üzerine çok fazla bilgim yok sıkıntı yaşar mıyım(Amacım geri planda durmak gibi değil sadece gardımı almak istiyorum:) ))

Açıkçası ben de Django’da yeniyim, uzun süredir çalışıyorum ve eğer diğer projelere bakarsanız normalden çok farklı söz dizimine sahip html dosyaları görebilirsiniz. html temeli oldukça önemli.

Django üzerine kaç aydır yoğunlaştınız ? Öncesinde hangi framework üzerinde çalışıyordunuz?

Yaklaşık 1-2 aydır Django üzerinde yoğunlaşıyorum. Öncesinde apache ve cgi ile framework’süz çalışıyordum.

Bence Flask çünkü djangoyla çalıştığımda sanki başkasının yapmış olduğu bir projeyi geliştiriyormuş gibi hissediyordum üstüne ekleme çıkarma yapıyordum. Flaskta kendi istediğim gibi bir django yapıyormuş gibi hissediyorum :slight_smile:

2 Beğeni