Python - Front-End Tasarlayacak Ekip Arkadaşı

Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki fotoğraflarda programın çalışırken kullanılacak olan pencerelerin görselleri yer almaktadır. Bu programı tek başıma değil bir ekip arkadaşı edinip birlikte yapmak istiyorum.

Programın dağıtımı ücretsiz olacağı için benim de bu işten bir kazancım yok. Fakat bir github hesabınız varsa çalışmamız bittikten sonra orada yayınlayabileceksiniz. Böylelikle hem proje bulmak konusundaki ihtiyacınız kapanmış olacak hemde kendiniz için bir portföy oluşturmuş olacaksınız.

Front-End tasarımını yapabilecek bir arkadaş arıyorum. Back-End kısmını da ben halledeceğim. Fakat projenin tamamında hem front-end hemde back-end kısmı için birlikte çalışacağız. Böylelikle her iki alanda faaliyet gösterebilecek ve kendimizi pekiştirebileceğiz.

Arayüzlerin görsellerini hazırladım ve süreç yönetimi ile algoritma şemalarını oluşturdum. İşin artık kodlamaya dökülme kısmı kaldı. Birlikte çalışmak isteyen olursa alttaki görseli tkinter ile kodlayıp bana safatevhid@gmail.com üzerinden mail atmasını istiyorum.

Yaş konusunda bir kısıtlamam yok. Birlikte çalışacağımız için saygılı olmanız benim için yeterli bir faktör. Hiç bir şart aramıyorum.

Şöyle bir şeyden bahsedeyim,

Bu benim bir ekip olarak iş yapmak üzerine attığım ilk adım. Bu ilk adım ilerleyen süreçte genişleyecek. Gelişen süreçte maddi gelirli işler kovalayacağım. Bu şekilde bir gelir kapısı oluşturacağız kendimize. Hemen yarın olacak bir iş değil bu. Ama zaman ayırıp emek verdiğimiz zaman vakti geldiğinde ekmeğini birlikte yiyebileceğimiz bir işimiz olacaktır.

Ayrıca bin bir türlü şart arayan yazılım firmalarına inat tahmin edemediğimiz yerlere gelebiliriz. Bir yerden başlamak lazım. Tekrar söylüyorum, bir yerden başlamamız lazım.

Kazanımlar;

• Devamlı proje geliştirerek kod yazma alışkanlığı ve hızı
  • Algoritma konusunda düzenli olarak ilerleme
  • Süreç yönetimi
  • İngilizce geliştirme
  • Ekip çalışması
  • Kendini geliştirme ve gündemi takip etme

Ve daha fazlasını süreç içerisinde birbirimize kazandıracağız.

Görsel;

Pencere genişliği > 650px
pencere yüksekliği > 540px

Sormak istediklerinizi safatevhid@gmail.com üzerinden yazabilirsiniz.

Herhangi bir python oyun modülü ile yapılmayacaktır. Ekranda gördükleriniz aklınızda canlanan tarzda bir oyun değildir. Daha farklı bir şey. Ekibe alacağım arkadaşa detayları anlatacağım ve birlikte çalışıp tamamlayıp herkesin ihtiyacına sunacağız.

İyi forumlar.

2 Beğeni

Renk kodlarını verebilir misiniz?

Siz gibi bir girişimciyle çalışmak çok isterim, ama Ben tkinter değil, gtk kullanıyorum. İşiniz yalnızca back end’de ise ben gtk ile arayüzü oluşturabilirim.

Gtk gerçekten çok kolay ve güçlü bir framework. Tasarımlarınızı glade programından yapabiliyorsunuz. Widget kütüphanesi tkinter a kıyasla oldukça geniş. Windows üstünde de çalışabiliyor.

Renksiz yapabilirsin. Renklendirme kısmı bekleyebilir.

1 Beğeni

Bakacağım buna reis eyvallah

Sen kendine göre yap gönder reis üstüne konuşuruz

1 Beğeni

Resimde tablodaki boşluklar entry mi?

Yani olayını tam anlamadım. Onlara kullanıcı veri mi girecek, orada veri mi olacak?

Eksik bilgi paylaştığım için kusura bakmayın.

Tablo kısımlarında boşluk olarak yer alan yerlere veri tabanından bilgi gelecek. Pencere çalıştığı zaman oralar otomatik olarak dolacak. Tablonun üstünde bulunan Hesap Bilgileri ve İstatistik Bilgileri kısımları birer buton görevi görüyor. Bu butonlara tıklanınca aşağıdaki tabloda yer alan veriler güncellenecek.

Kısaca oralar yazı yazılacak yerler değil kullanıcıya bilgi gösterilecek yerler.

2 Beğeni

Arkadaşlar ilgilenen varsa hala mail atabilirler.

Annem izin verse de PC başına geçebilsem :confused:

vakit bol. Müsait olunca bi göz atarsın. Telefonun var mı gencay? Whatsapp kullanıyorsan özelden numaranı gönder bana.

Vakit :d? Harbi yok (benim).Göz atarım atmasına ama YouTube ve blogspot’a yeni başlayan arkadaşımıza uzun bir metin yazacaktım.Hâla yazamadım :frowning:.Ona bile zamanım yok,okullar başlayacak,8’e geçtiğim için kurs olması planlanıyor,her ders için 3 tane zorunlu test kitabı alınacak ve çözülecek.Ohoooo ben yaparım ama…,gerisi anladınız.Mümkün değil yani.Bunları telefondan yazıyorum ancak maalesef kendi telefonum değil.Bu yüzden whatsapp ile iletişime geçmemiz olanaksız.Belki 8’e geçtiğim için tuşlu bir şey alırlar.

hatırlatma ya ne iğrenç yıldı be :unamused:

Arkadaşlar akın projeye, ondan sonra fellik fellik geziyorsunuz proje proje diye işte proje gelin.

Sen gtk ile hazırlamayacak mıydın?

Hazırladım. Ekipteyim.

ulan finallerim olmasa katılmak isterdim, beni de geliştirir diye, ama kalbim sizinle

Helal olsun,yüksek ihtimal sana süre kısıtlaması veren bir ailen olmadığı için,benim gibi (affedersiniz ama) insan olmaya yakışmayan birinin beyninden daha iyisi olduğun için şanslısın.

Estağfirullah. Kimse kimseden üstün değil. Sen benden 1 yaş gençsin.

Veriyorlar. Baş etmesini bileceksin. Ben alırım her türlü. EBA derim yine alırım.

Tıpa tıp aynısını yapma. Benzeteceksin ıcık. Ben öyle yaptım. Verileri göstereceksin sadece.

Üstünlük vardır ve biz bu sayede dini imtihana gireririz.

Derim ve alamam :cry:

Okul 6.'sı,sınıf 1.'si,Tubitak için İHA yapmıi birisiyim.Daha ne istersiniz akademik olarak? Hayır (alakasız olacak ama) namazımı kılıyorum her gün daha ne yapmalıyım ki?