Python .g turünu algilama

kimse yazmaz onu yazabilen kendi dilini geliştirir

kendi dilini yazıyor o yüzden dedim çalıştırması için derleyebilen bir programa sahip olması gerekmez mi

Hayır gerekmez. Dosya türünü uzantı değil içerik belirliyor. Linux’te dosya türleri fark etmiyor mesela. Sadece dosyanın ne dosyası olduğunu ayırt etmek için kullaniyoruz.

ama bu dediğiniz python dosyasını açabilecek bir program olmadan python dosyasını çalıştırmaya benziyor

hayır sadece derleyici

yi yazabilirmisiniz lütfen

.g dosyalarını derleyecek bir programa sahip olması gerek yani

g dosyalarını bulmayı yaptım

json ilede bir test yapmıştım ama fazla iyi değildi

Bence benim gibi dil yapmaya şimdilik ara verin.

https://blog.usejournal.com/writing-your-own-programming-language-and-compiler-with-python-a468970ae6df buna bir bakın

aynen ara vermeniz pythonda iyi olduktan sonra başlamanız en iyisi

açıklamamı okudunuz mu?
@reo nun da dediği gibi içerik önemli uzantı değil dosyayı parse eden uygulama dosyayı parse edebilirse kullanabilirsin bunun uzantıyla alakası yok

ne? neden?
kendini lexer&parser yazarak geliştirip dili de yazabilirdi

bu bir tavsiye gördüğün gibi böyle yapmanız en iyisi yazmışım ben burda söyleyebileceğimi söyledim artık ne yaparsa yapsın umrumda değil@asanadam1

yok ondan değil en iyisi dediğiniz için sebepini merak ettim öneriniz kişisel olsaydı bence diye başlardınız diye düşünüyorum.

Ben Bence ile başladım.Kendi dilini yapmamasını önerdim ve @eXcalibur aynen ile cevapladı.Ve kendisi yine de yardımcı olmak için kendi lexer&parserini yapabilmesi için gerekli olan kaynağı paylaştı.Yani sorun sizde.