Python harici diller

Öncelikle herkese iyi forumlar.
İki sorum var:
1)Python haricinde bir dil biliyormusunuz ?
2)Python hariç bir dil öğrenmek isteseydiniz hangi dili öğrenirdiniz ?

Lütfen cevaplarını belirtin.

1. Java, tam biliyorum denemez. Ayrıca belirli bir düzeyde JavaScript.
  2. C öğrenirdim. C bilmek her zaman programcıya bir artı katıyor. Veya düşük seviyeli bir dil öğrenmek isterdim.
1 Beğeni

ben şu an python dışında ruby biliyorum ve bazı kendime özel yazılımlarımda ruby kullandım türkçe kaynak çok yok doğru düzgün gui programlama ile ilgili kaynak bile yok. aynı zamanda tabiki html biliyorum javascripti de basit seviyede öğrendim ama site programlama çok yapmadığım için maalesef kendimi geliştiremiyorum.
python ruby html ve javascript dışında bir de c / c++ öğrenmeyi çok isterdim neticesinde bunlar gerçekten mükemmel diller tamam biraz zorlar ama zorluktan korksam hayata gelmezdim değil mi. hem zor oldukları için öğrenirsem java perl php gibi dilleri öğrenmem gerektiğinde çok zorlanmam en azından ben öyle düşünüyorum ileride belki öğrenirim ama şu an sadece bildiğim dillerde gelişmeye çalışıyorum

Herhangi bir C diline kesinlikle bakmalısınız.

bana mı söylediniz acaba

İkinize de, hatta herkese söyledim.

tamam ama ben önce benim temelini attığım dillerde kendimi geliştirmem lazım sonra onlara bakarım

Hayır. Python’ı da bildiğim söylenemez.

7-8 ay sonra Java veya Kotlin’e geçmeyi planlıyorum ama söz dizimleri korkunç derecede karışık gözüküyor. Başlarsam devam edebilir miyim emin değilim.

Yönelecek alana uygun dil seçmek daha önemli bence. Ama C’nin yeri ayrı olur bence :slight_smile: