Python ile her sey yapilamaz neden

yuksek seviyeli dil diye biliyorum ama neden neyi degistirir diyelim c ile isletim sistemi yazmakta kullanilir ancak neden c c dilinda olup pythonda olmayan ne var cdeki fonksiyonlar pythonda yok mu yoksa neden yok

Bana kalırsa yapılabilir ama lüzumu yok çünkü assembly ile 10 satırda yapacağınız işi python’da 100(Kullandığınız fonksiyonların içeriği dahil) satırda yazabiliyorsunuz. C ile bir işletim sistemi daha kolay yapılır çünkü c ile ram de istediğiniz noktalara erişim sağlayabiliyorsunuz ve c nin içine assembly i gömülü olarak kullanabiliyorsunuz. Ama python da bu özellikler yok.
Ayrıca python yorumlamalı bir dil(Bu sadece bir kernel üzerinde çalışabiliyor demek.).

Python yapisi gereyi hersey yazamassin mesela isletim sistemi yazamassin nedeni python IDE olmassa calismaz yani direk makinaya hukm edemiyorsun yazidign butun kodlarin Python sanal makinasi uzerinde calisiyor.O yuzden 0-dan bir bilgisayardada python Sanal Makinasi olmadigindan kodlar calismaz,

Her programlama diliyle herşey yapılır ben söylemiyorum adam doçent özet şu programlama dilleri herşeyi yapabilmek için tasarlanmıştır ama farklı programlama dillerindeki kütüphaneler bu işi basitleştirir python web için c masaüstü programları için gelişmiştir biri yavaştır diğeri hızlıdır falan filen
Vakti olmayanlar için bahsi geçen konu 2:00 da. başlıyor
https://www.youtube.com/watch?v=Fmsp_KLLd6E