Python ile online bir uygulama yapma?

Merhaba daha çok kendimi geliştirme amaçlı online (yani kişiye yeni haberler gönderebileceğim veya ona benzer şeyler yapılabilecek) bir program yapacağım bu uygulama aslında mantık olarak haber uygulamaları gibi düşünebilirsiniz.Uygulama şu anda andoridde çalıştırmayı düşünüyorum.Lütfen android olmaz gibi şeyler söylemeyin kendimi geliştirme amaçlı yapmak istiyorum.Aslında asıl soum şu sizlere ben nasıl internet bağlantısına ihtiyaç duyan,gerektiği zaman uygulamaya yeni haberler gönderebieceğim şekilde yapmak için neye ihtiyacım var bir modul veya başka bir şey?

Şimdiden teşekkür ederim
İyi Günler

İki makinenin iletişimi için socket olabilir.Android ise kivy ya da kivymd kullanabilirsiniz ama ikisi uyumlu çalışırmı bilemiyorum.

Evet socket i sadece duydum ama internette pekde ders bulamadım bununla alakalı istihza belgelerinde veya başka belgelerde var mı bildiğiniz?
@Wormer_King

Size bir sunucu gerekmekte.

Sunucu bilgisayar olabilir sadece bir örnek olucaksa.Ayrıca pek türkçe kaynak bulunmuyor socket hakkında ve zaten çoğu python 2.

Şimdilik kendi bilgisayarımı sunucu gibi kullanacağıım

Yani bir kaç belge buldum ve sorunsuz çalıştı sizce ileriki kısımlarda sorun çıkarabilirmi? Her ne kadar belgeler güzel olmasa sadece örnekleri de olsa mantığı çözerim sanırım

7/24 açık kalabilecekse ve gereksinimleri karşılarsa yapabilirsiniz :slight_smile:

Hayır siz yanlış anladınız önce programı denemeler yaparken geliştiriken yani kendi bilgisayarımı kullanacağım eğer program istediği gibi giderse elbette bir server kiralamak zorundayım
@gbcybertr

1 Beğeni

Şahsi görüşüm socket’den daha ayrıntılı bir modül kullanmanız yönünde.

Ne gibi acaba? Ben çok kısa bir araştırma yaptım ve sadece socketi bulabildim

Biraz yanlış yazmışım,düzeltiyorum.Socket & sys kullanarak TCP/IP client’i ve sunucusu oluşturabilirsiniz.Böyle bir modül vardı ama,hatırlayamadım.Yine de bahsettiğim şey bu kaynakta anlatılmış.

1 Beğeni

Veya Arduino Ürünleri ve Setleri - n11

2 Beğeni

İndirim varken bende alsam mı acaba?

Projeyi Android için yazacağınıza göre önce bunu sağlayacak Python yorumlayıcısı/kütüphanesini bulup daha sonra internet üzerinden veri aktarma konusunda mevcut çözümlere bakmanız lazım.

Peki size bir şey soracağım ben istediğim şeyi ortalama olarak anlamış olmanız lazım bunun hakkında açık kaynak kodlu bir uygulama bulabilirmiyim sizce?

Firebase kullanabilirsin. Kullanacağın android çözümünü seçtikten sonra verileri firebaseye aktarıp androidde firebaseden çekebilirsin.
Socket kullanmak biraz sıkıntı olabilir veri çekme konusunda. Çünkü baştan bir veri tabanı sistemi hazırlaman gerekecek.
Direk olarak bilgisayarına mysql server kurup verileri oradanda aldırabilirsin.
İlerde programı birazda olsa büyüteceğim ama para vermek istemiyorum dersen bedava verilen sitelere tablolar halinde veri girip kendi basit veri tabanı sisteminide oluşturabilirsin. Örneğin (blogspot,wordpress,bedavasitem.org)

150 TL’ye almıştım…

İşte bu yüzden ameriga.

Şu anda bazı sebeplerden ara verdim ancak devam edeceiğm en yakın zamanda veri tabanı kullandım daha önce denemeler yaparken sqlite kullandım biliyorum yanii.Ancak başta bedava veren siteler ile başlayıp eğer uygulama gerçekten tutarsa özgün bir veritabanı yapmak mantıklı geldi teşekkür ederim

1 Beğeni

Kivy ile geliştireceksen uygulamanı kivy.network modülü var ama yeni başliyorsan sana tavsiyem network bilgini geliştirmen ve android platformu hakkında biraz bilgi edinmen temel olaylari anlamak için socket ile client server ornekleri yap bunlari asenkron olarak kullanmayi event-driven kullanmayi oğren networkte yaşanan sorunları ve yazilımcilarin bunlara nasil çözüm geliştirdiğini öğren bunlar için sürekli deneme yanılma ve araştırma yapmalısın projen biraz geç biter ama değerli bilgiler kazanırsın.Çokça kaynak var ingilizcenide bunlarla paralel geliştir başarılı olcağına inanıyorum.