Python ile web sitelerinden iletişim bilgisi çekme

arkadaşlar merhaba python kullanarak google üzerindeki belli bir kategorideki (örneğin doktor siteleri) sitelerden iletişim bilgisi çekmek istiyorum telefon mail vs.
Web Scraping olaylarını araştırdım deneme yaptım fakat olumlu sonuç alamadım yazdığım kod hedef site üzerinde belli başlı class isimlerini sorguluyor bu class ismi eşleşirse değerini alıp bana gönderiyor önceden belirlediğim bir site üzerinde bu işlemi yapsam işime yarardı fakat birden fazla site ile çalışacağım için haliyle class isimleri her sitede aynı olmayabiliyor :slightly_frowning_face:
Bu kodu nasıl yazabilirim veya yapılabilir bir proje mi fikirlerinizi merak ediyorum

Farklı bir yöntem önerebilirim. Google maps api kullanarak kategoriyi doktor olarak ayarlarsan 1000km yakınındaki mapste kayıtlı tüm doktorların telefon no ,web site, adres gibi bilgilerini alabilirsin.

1 Beğeni

telefon mail gibi bilgileri çekebilmem için ekstra bir ayar yapmam gerekir mi hocam ve bu apiyi nasıl çalıştırabilirim

Tüm bilgileri json formatında veriyo istediğini çekebiliyosun kedi api dökümanları vardı bulursam paylaşıyım

import requests

url = "https://maps.googleapis.com/maps/api/place/nearbysearch/json?location=-33.8670522%2C151.1957362&radius=1500&type=restaurant&keyword=cruise&key=YOUR_API_KEY"

payload={}
headers = {}

response = requests.request("GET", url, headers=headers, data=payload)

print(response.text)

Burayı biraz incele istersen

1 Beğeni

teşekkür ederim hocam ama sanırım ücretliymiş bu api

sorunumu bu metotla çözdüm

# Telefon numaralarını yakalamak için regex deseni
    phone_regex = r"(?<!\d)(?:\+\d{1,3}[-.\s]?)?\(?(?:\d{1,4}\))?[.\-\s]?\d{1,5}(?:[.\-\s]?\d{1,5}){1,3}(?:[.\-\s]\d{2})?(?!\d)"

# E-posta adreslerini yakalamak için regex deseni
    email_regex = r'\b[A-Za-z0-9._%+-]+@[A-Za-z0-9.-]+\.[A-Z|a-z]{2,}\b'

şimdi de google üzerinde hedef kelimeye göre dork tarayacak bir program yazacağım dorktan taratılan siteleri bu programa yapıştıracağım tanımladığım regex deseni sitelerdeki telefon numaraları ve mail adreslerini yakalayacak ve print edecek

1 Beğeni

Kısmı olarak ücretsiz zamanında başka bir proje için kullanmıştım.

Desen kullanmak mantıklıymış. Ama çok fazla iş yükü var gibi görünüyor