Python ingilizcesi öğrenmek

Merhaba arkadaşlar python ingilizcesi nasıl öğrenebilirim. Forumda ileri derecede python ingilizcesi bilen var mı? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Belki ben anlamadım ama python ingilizcesi nedir?

1 Beğeni

Python terimlerine yönelik olarak sadece. Örneğin kodları çalıştırdığımda çıkan hatayı anlamak istiyorum. Her seferinde google’ye yazmak istemiyorum.

hata derken bunun gibi mi?

Traceback (most recent call last):
  File "ZekasızAsistan.py", line 1, in <module>
  File "c:\users\user\appdata\local\programs\python\python36-32\lib\site-packages\PyInstaller\loader\pyimod03_importers.py", line 631, in exec_module
    exec(bytecode, module.__dict__)
  File "ZekasızAsistanKomutlar.py", line 1, in <module>
ModuleNotFoundError: No module named 'pyttsx3'
[14052] Failed to execute script Zekas─▒zAsistan

Aynen bunun gibi. Sadece hatalar için değil tabi. Python ingilizcesi bilmek her anlamda faydalı olur diye düşünüyorum.

Python İngilizcesi bir anlamda teknik programlama İngilizcesi demektir. Bu da zamanla öğrenilir. Bildiğim kısa bir yol yok.

Teşekkür ederim kısayolunu aramıyorum. Bu anlamda çalışma olan yol gösterici bir eser veya doktrinsel bir kaynak var mıdır merak etmiştim. Forumda ileri seviye pythoncular yardımcı olabilir diye düşündüm.

@ismailarilik’in de bahsettiği gibi Python İngilizcesi’nden kastınız sanıyorum ki dilin teknik detayları ve terimleridir. Bunun kolay bir yolu yok çünkü programlamada gerçekten ilerlemek istiyorsanız mutlaka İngilizce öğrenmeniz gerek. Çünkü ne yazık ki hem Türkçe olarak bulabileceğiniz kaynak sayısı hem de sorularınızı Türkçe yöneltebileceğiniz ortamlar İngilizce muadilleriyle kıyaslanamıyor bile. Bu yüzden İngilizce’nin neredeyse şart olduğunu düşünüyorum.

Bu arada eğer Python hakkında detaylı yönergeler ve kılavuzlar için Python’un kendi dökümantasyonundan daha iyisi yoktur kanımca.

Aradığınız sayfa sanıyorum ki şu:
https://docs.python.org/3/library/exceptions.html#bltin-exceptions

1 Beğeni

Çıkan hataları araştırdıkça zaten aşina olacaksınız. Ekstradan karşıkaşmadığınız hata mesajlarını öğrenmekle vakit kaybetmeyin bence.

1 Beğeni