Python Kivy İle Derleme Nasıl Yapabilirim

PyCharm ile açtığımda bu şekilde oluyor, ilk iki butona tıkladığım zaman da pop-up ekranı açılıyor.

1 Beğeni

Popup açmasını Sağlayan Buttonlar çalışıyor

Aynı kodları yazıyorum ama yine kivy launcher kapanıyor. Emülatörden yapıyorum, main.py ve game.kv dosya isimleri. Pydroid 3 ile açılıyor ama kivy launcher da hata veriyor. Kivy launcher kullanırken bir dosya içine main.py, game.kv, android.txt dosyalarını atıyoruz ve kivy launcher çalıştırıyoruz. Bir de .kv uzantılı dosya da on_press:root.OpenPhoto() bu koddaki root ne işe yarıyor acaba, kv dilini yeni öğreniyorum ve daha hakim olamadım. Uğraştığınız için de çok teşekkür ederim :slight_smile:

kv dosyasından py dosyasın daki GameLayout sınıfının fonksiyonlarına ,değişkenlere erişmeni sağlıyor.

Anladım teşekkürler :slight_smile:

Buildozer ile paketlediğim zaman sorunsuz açıldı, sanırım ben kivy launcher ile açarken hata yapıyordum. Bu pop-up’lar da ki butonlara basıldığı zaman müzik veya resim göstermek istiyorum, bunu Image, ya da SounLoader ile yaparım ama apk ile uygulamaya çevirdiğim zaman bu dosyaları nereye atmalıyım. Paketleme yaparken .spec dosyasında belirtebileceğim bir yer var mı, yoksa uygulamayı paketledikten sonra bulunduğu dizine manuel olarak eklemeliyim.

Daha önce hic paketleme yapmadım tahminimce bulunduğu dizine menual atman daha doğru olur heralde

Veya fotoraf ve müzikleri filechooser kullanarak uygulama içinden yükle

Anladım çok teşekkür ederim yardımarınız için :slight_smile:

1 Beğeni

@Ismet_Fatih yorum sattırı diye yorumlayıcı görmezden gelmiyor.
#!/usr/bin/python3.8 kodunu bir python dosyasının başına yazarsanız ve linux için
chmod +x pythonfile.py komutunu çalıştırırsanız belirttiğiniz şekilde çalışır(./pythonfile.py).