Python kivy paketleme işlemi

Android için paketleme yaparken belli başlı android sürümleri için doğru api,ndk,sdk secimleri nelerdir ya da şu an genel geçer android sürümlerinin çoğunda sorunsuz açılabilecek bir apk çıktısı için en doğru setup nedir? Hadi o da olmadı spect dosyası secenekleri ile ilgili tam anlamıyla ayrıntılı bir anlatım kaynağı varmıdır ?
Mesela Android 4.1 den son sürüme kadar tüm android sürümlerinde apk nın sorunsuz açılması mümkün değilmi ?
İnternette bulduğum kaynaklar genelde aynı şeylerden bahsediyor türkçe kaynaklar ise zaten İnglizce kaynaklardan çeviri kapsamlı bir apk yapmaya çalıştığınızda hadi onu da geçtim 3-5 resim 1-2 klasör projeye dahil ettiğinizde bu örnekler zaten yetersiz kalıyor…
Vamı bu konuda elinde kaynak,adres ve ya kendi bilgilerinden faydalanabileceğimiz arkadaşlar?2019-02-06T21:00:00Z

Yahya kesenk in python kivy uygulama geliştirme kitabı var.

Evet o kitap bende de var fakat bahsettiğim konularda yeterli değil özellikle api sdk ve ndk gereksinimleri konusunda … Mesela android 4.2 için buildozer kurulumunda android API level 17 seçmem gerekli sanırım yani bu adresten https://source.android.com/setup/start/build-numbers kendimce çıkarttığım sonuç bu kivy nin kendi sitesinde verdiği referans ile apk yaptığımda zira android 4.2 de apk yı çalıştıramıyorum. Gerçi bunu bir kenara bırakıp 4.2 yi boşlayalım bu sefer de yeni versyon ndk yayınlandığında araştırmalarımdan gördüğüm kadarıyla bu sdk ndk ve api kombinasyonu da değişiyor bu konuda uzun zamandır çalışan arkadaşlar varsa deneyimlerinden faydalanmak isterim. Bu süreçi nasıl takip edip nasıl bir yöntem kullandıklarına dair bilgilerini birikimlerini paylaşırlarsa çok faydalı olur kanısındayım.Ya da benim bulamadığım internet siteleri ve ya kaynaklar varsa bunlarla ilgili o da yardımcı olur.

gokhan@gokhan-Satellite-C650:~/Masaüstü/pythonblogpost/kivy/bolum_1$ buildozer android debug
# Check configuration tokens
# Ensure build layout
# Check configuration tokens
# Preparing build
# Check requirements for android
# Run 'dpkg --version'
# Cwd None
Debian 'dpkg' paket yönetim programı sürüm 1.19.0.5 (amd64).
Bu bir özgür yazılımdır; kopyalama şartları için GNU Genel Kamu Lisansı
sürüm 2 ya da daha yenisine bakın. Hiçbir garanti verilmez.
# Search for Git (git)
#  -> found at /usr/bin/git
# Search for Cython (cython)
#  -> found at /home/gokhan/.local/bin/cython
# Search for Java compiler (javac)
# Java compiler (javac) not found, please install it.

Şöyle bir hata alıyorum

Java yüklü değil mi?

Edit: Bu başlıktaki 3. gönderiyi okudunuz mu?

apk yaparken bu mesajı veriyor:

# Check that aidl can be executed
# Search for Aidl
# Aidl not found, please install it.

Windows ta sanal makine kurup oradan derleyebilirsin sanal makineden yaptığın py dosyasını linuxa yollayıp oradan işini halledebilirsin ben o şekilde yapıyorum.

Sanal makine benim laptop ağır geliyor. :slight_smile: Apk için herşeyi yükledim ama tam derleyip bitirirken bu çıktıyı veriyor.

Denedim ama olmadı. Hala aynı hatayı veriyor.

Java’nın hangi sürümünü kullanıyordunuz?

Kurulumda yazan kısımları indirdim. Sonra güncelledim. Sürümüne nasıl bakıyoruz? :slight_smile:

Uçbirime java -version yazın.

Java Version: 1.8.0_191
Bide versiyonun yanında ubuntu yazıyor ama benim kullandığım mint

Linux Mint Ubuntu üzerine inşa edilmiştir.

@SDSD

Sizinle daha önceden paylaştığım yöntem işinize yaramadı mı?

O zaman işe yaramıştı. Şimdi olmadı.
Şuan bunu neden çalışmadığı hakkında düşündüğünüz bir şey varmı?

Öğrenmeye çalışıyorum. :slight_smile:
Peki hangi Python sürümünü kullanıyorsunuz?

3.6.7 ve 2.7 var ama 2.7 kullanıyorum.
Ama hangisimi kullandığını bilmiyorum. Kivy 2.7 ye indirmişdim. Belki paketlerken 3.6 yı kullanıyodur. :slight_smile:

Spec dosyasındaki Python sürümünü değiştiriyorsunuz değil mi?