Python öğrenme yöntemim hakkında

Merhaba ben python öğrenirken bir yere kadar geldim ve şu anda sınıflar bölümündeyim ancak bir süredir hiç bakmıyorum ve sadece yazdığım uygulamalara yoğunlaştım kısa bir şekilde pratik yapıyorum.Sadece işim düşerse yeni kodları öğreniyor işim düşmezse bakmıyorum size sorum şu ben böyle devam etsem çok şey kayıp eder miyim yoksa sadece işim düştüğünde dönüp araştırıp öğrensem ben çok şey kaybeder miyim?

Bu soruyu cevaplamak en cok python egitmenligi yapanlara duser ama python ile biraz yol almis biri olarak ben de dusuncemi belirteyim.

Bence sizin yaptiginizda bir zarar yok hatta gereken de budur cunku cok pratik yapmadan surekli ogrenmeye koyulursaniz ilk ogrendikleriniz ile dusunememye ve unutmaya baslarsiniz.
Ama surekli pratikte de kalmayiniz her yazdiginiz uygulama bir oncekinden gelismis ve mevcut bilginizle yazamayacaginiz bir uygulama olsun ki yeni bilgilere muhtac kalasiniz, boylece hem ogrenir hem pratik yapacaginizi umuyorum.

Ve tabiki sozu python ustalarimiza birakiyorum.

İlk önce arayüzü bile olmayan bir hesap makinesi ile başladım şimdi daha gelişmiş uygulamaları yapıyorum bazılarının arayüzünü bile tasarlıyorum dediğiniz mantıklı geldi ben çok şey kayıp ederim diye korkuyordum ancak korkamama gerek kalmadı teşekkür ederim

Programlama dili syntax’i öğrenmek zor değildir.

Algoritma tabanlı ilerlerseniz yararını görürsünüz.
Herhangi bir dilde geliştirme yaparken dilin isterseniz tüm özelliklerini bilin eğer algoritma kuramiyorsaniz yol alamazsınız.

Dili kullanmaya kullanmaya unutursunuz fakat herhangi bir dil de bile geliştirme yaparsanız çok fazla yansımaz.

Yeri geldiği zaman internetten unuttuğunuz özellikleri inceleyebilirsiniz. Internette size verilen algoritmaları koda dondurulmesini isteyen siteler var bu siteleri kullanarak becerinizi geliştirebilirsiniz.

Neredeyse hiç algoritma görmedim sanırsam ilk işim algoritmayı çözmek olacak