Python programın pencere açması nasıl engellenir?

Merhabalar,
Yazdığım bir uygulamada uygulamanın çıktı vermesini sağlayacak kodlar yazmamaya dikkat ettiğim halde kullandığım bir modül yüzünden programım hızlıca bir komut istemi açıp kapatıyor. Acaba programın bu pencereyi açmamasını nasıl sağlarım?.Teşekkürler.

Hangi modulu kullanıyorsunuz?Eger bunu belirtirseniz size daha çok yardım edebiliriz belki.

Kolay gelsin :slight_smile:

2 Beğeni

Uzantısını .py den .pyw ye dönüştürürseniz komut istemi açılmaz.

shutil modülünü kullanıyorum.

Cevapladığınız için teşekkürler.

shutil modulunu inceledim ama pek de bir şeye ulaşamadım açıkcası,
Sorun olmazsa bir şey daha rica etsem?Paylaşabiliyorsanız kodlarınızı paylaşabilir misiniz?Bu arada @hasser beyin cevabı sorununuzu çözmüşse önceki dediklerimi es geçebilirsiniz.Sorunun shutil den kaynaklandığını düşünmüyorum.(ama linux da denedim, Windows da denemedim, muhtemelen win kullanıyorsunuz.)Hali hazırda win xp varken deneyip tekrar çıktı atmaya çalışırım.

Kolay gelsin :slight_smile:

Edit: win xp de shutil modulunun move fonksiyonunu denedim,cmd açmadı.os.system cmd açıyor.(os.system çıktısını belirtmemin nedeni, sorunun shutil den kaynaklanmadıgı tezini desteklemek :slight_smile: Kullandığınız başka boyle modul var mı?)

Programda çıktılar varsayılan olarak "sys.stdout"a yazılır. Bunu değiştirerek programın konsol ekranına çıktı vermemesini sağlayabilirsiniz.

import os
import sys

sys.stdout = open(os.devnull, 'wb')

Farklı bir çözüm olarak, @hasser’in de bahsettiği gibi uzantıyı pyw yapabilirsiniz ama genel olarak sadece Windows üzerinde çift tıklayarak dosya çalıştırdığımız için farklı bir sistemde yine istemediğiniz bir sonuçla karşılaşmış olacaksınız.

Hatanız var, komut istemi başka, konsol başka.
Başka kullanıcılar yanlış anlayabilir.