Python Programına Başka Bir Python Program Dosyası Aktarma

Selamın Aleyküm Arkadaşlar, sizden bi konuda yardım istiyorum.
Öncelikle Python dilinde daha yeni sayılırım ve ileri düzey bi bilgim yok, bundan dolayı da sık sık ufak tefek (öğrendiklerim çerçevesinde) program yazarak Python’a elimi alıştırıyorum.
Program yazarken de genel olarak az çok işime yaracağını düşündüğüm programlar yazamaya çalışıyorum ve bugün de onlardan birisine başladım.
Açık öğretim okuyorum ve Dil bilgisi konusunda eksikliklerim var, bundan kaynaklı olarak da Terminal tabanlı (PyQt5 ve Tkinter bilmiyorum) konu anlatım programı yazıyorum. Buraya kadar her şey normal, ama anlayacağınız üzere konu anlatım uzun olacak ve bu konu anlatımın ardına test soruları ekleyince iyice karmaşık bi yapı oluşacak. Demem o ki; Test sorularını farklı bi program şeklinde yazıp, onu ana programıma nasıl dahil edebilirim. Mesela Ana programda testlere geç şeklinde bi seçenek olacak ve oradan test programını çağırıcam (html’de Css dosyası çağırmak gibi) Bunu yapmak mümkün müdür.

https://python-istihza.yazbel.com/moduller.html

Bu konuyu inceleyin. Size yardımı dokunacaktır.

Çok Teşekkür ederim.

Rica ederim. :blush: Sorununuz çözüldüyse cevabımı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

1 Beğeni