Python - PycharmEdu Pygame vb Modül Yükleme Sorunu

Merhaba, windows10 işletim sistemli bilgisayarım da PycharmEdu kullanıyorum. cmd üzerinden pygame’i pip3 uyumlarına göre bilgisayar install etsem dahi pycharm üzerinde bunu okumuyor. Okumadığı gibi kendisine yükleme emri verdiğim de bana hata mesajı döndürüyor. Hata mesajı şu şekildedir;

Ben bu hatayı çözmek ve modülleri yüklemek için ne yapmam gerekiyor?

1 Beğeni

Sanırım pygame'i ana python dizinine yüklediniz. Ama aldığınız mesaja bakılırsa, projenizdeki python yorumlayıcısı virtual environment üzerinde (sanal ortamda) görünüyor. Sanal ortamı aktif hale getirip pygame’i bu sanal ortamdaki python’a yüklemeyi denediniz mi?

Mesajda bahsedilen yol şu: d:\satemSoftware\python_desleri\pygame\venv\Scripts\. Bir tane metin belgesi dosyası oluşturun. Örneğin ismi run.txt olsun. İçine de şunları yazın:

d:
cd satemSoftware\python_desleri\pygame\venv\Scripts\
activate.bat
pip install pygame

Daha sonra run.txt ismli bu dosyanın uzantısını bat olarak değiştirin. Sonra bu dosyayı komut satırından çalıştırın, sırayla bu bat dosyasındaki işlemler yapılsın. Veya bat dosyasına yazacağınız işlemleri siz de tek tek yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Dediklerinizi yaptım ve şöyle bir hata aldım.

Bu sefer ne yapmam gerekiyor

1 Beğeni

Pygame’in dosyalarını rar şeklinde indirip pycahrm’ın çalıştırması gereken dizine atsak çalışır mı?

1 Beğeni

3.5 sürümünü yükledim python orada modülleri yüklüyor pycharm

1 Beğeni

Sorun çözüldü mü?

evet sorun çözüldü. 3.8 de modülleri yüklemiyor pycharm geriye doğru gittim 3.5 de yükledi… ilginç ?_?

1 Beğeni