Python sesli asistanı durdurmak ve dinle dendiğinde başlatmak

merhaba arkadaşlar ben pythonda sesli asistan yaptım ama mesala instegramı aç dedim açıyor ama program hala arkada bir şeyler söylüyor ben instegramı aç dediğimde programın durmasını istiyorum dinle dediğimde ise devam etmesini nasıl yaparım

kod :
if “Instagram” in voice:

url = "https://www.instagram.com/?hl=tr"+search

webbrowser.get().open(url)

Öncelikle hoş geldiniz.
Kodları tümüyle atarsanız speech recognition gibi modülleri bilmeyenler de size yardımcı olabilir belki.
Ya da yardımcı olmak isteyenler bizzat kendileri programı deneyebilirler. Bakılarak anlaşılacağını düşünmüyorum. Ben de benzer bir şey yapmıştım ve oluşan bazı sorunlar olmuştu. Bu sorunlar da elle tutulur şeyler değildi. Yani kodlarınızı tümüyle atarsanız, sorunların çözümü açısından daha faydalı olacaktır.

in voice dediğine göre bu koşulları sonsuz bir dinleme içinde yapıyorsun sanırım? Onun yerine bir sınıf oluştur ve fonksiyonlar ekle (başlat kapat uykumodu ) tarzı anahtar kelimeler belirle bu fonksiyonlari tetiklemek için aksi halde kodunda bir hiyerarşi olmassa her ekleme yaptiğında birbirini etkileyen hatalarla uğraşırsın elimde örnek olmadan bu kadar yardımcı olabilirim.