Python Tkinter ile .format metodu

Merhaba tkinter ile .format kullanamıyormuyuz?Ben denedim ancak olmadı yoksa ben mi hata yapıyorum.Python ile yapınca sorunsuz çalışıyor kodum şöyle;

iletişim=123456789
h_giriş_uyarı =tk.Label(form2,"{}").format("iletişim").pack()

hata nedir acaba?

AttributeError: 'str' object has no attribute 'items'

Bence çok alakasız bir hata ancak bu satırı kaldırınca çalışıyor uygulama

Kodların hepsi bu mu?

Bu karakter dizisi. Siz ise değişken istiyorsunuz. O yüzden tırnakları kaldırın.

Merhaba.

Kullanabiliyoruz. str.format’'ın tkinter ile bir alakası yok.

Python ile yapın o zaman. “Python ile yapmak” ne demek oluyor ki?

Ama bunun verilen hata ile alakası yok.

Sizin kullanmak istediğiniz format metodu str.format, tkinter.Label’in format diye bir metodu yok. Aldığınız hata da ikinci argüman olarak text = "{}" yerine sadece "{}" verdiğiniz için yükseltiliyor, Label’in ikinci positional parametresi cnf = {}. AttributeError: 'str' object has no attribute 'items' hatasının sebebi de bu, sizden bir dict bekleniyor ama siz str yolluyorsunuz.

label = tkinter.Label(text = "{}".format("iletişim"))
1 Beğeni

Ben burada yaptığı başka bir hatadan söz ettim.

Tkinter olmadan yapabiliyorum onun kastettim

1 Beğeni

Ben de oraya dikkat çekmek istedim aslında, buradaki format’ın tkinter ile bir alakası yok. Normalde yaptığınız gibi str üzerinden yapmalısınız.

Aşırı komik bir hata yaptığımı fark ettim sizleri yordum özür dilerim hatam şöyle

iletişim=123456789
h_giriş_uyarı =tk.Label(form2,"{}").format("iletişim").pack()

yazdığım komut bu ve aslında yapmam gereken tek şey

Başta şöyle yapmıştım

iletişim=123456789
h_giriş_uyarı =tk.Label(form2,iletişim).pack()

Ancak doğrusu böyleymiş

iletişim=123456789
h_giriş_uyarı =tk.Label(form2,text=iletişim).pack()

aslında en başta bunu denemiştim ancak başında text olmadan böyle küçük hatalar yarım saatime mal oluyor teşekkürler yardımlarınız için

1 Beğeni

Ben ilk haftalarda bir hesap makinesi yapmıştım. Sırf if else ile. 2 gün kafayı yediğim hata neydi? Bir çift tırnak :rofl:

Aslında hatanın ne olduğunu bilip ancak bulamamak çok sorun o hatayı görsen hiç sorun hemen düzeltirsin ama göremiyorsun sorun orda özellikle başlarda daha hata kodlarının anlamınıda bilmeyince çok daha kötü oluyor @reo

1 Beğeni