Python tkinter ile ilk projem

İlk projemi tamamladım, içeriden görüntü bırakayım. https://www.youtube.com/watch?v=6xqyG36YwY4

Görüntü olarak sizce neler eklenebilir/çıkartılabilir ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Güzel bir uygulama -hatta oyun- ancak matrix pek güzel olmamış.Ses eksik ve bunu os modülü ile yapabilirsin.Monitor uygulamanın monitörü mü bilmiyorum ama eğer uygulamanın ise kaldırmayı deneyebilirsin.Tam ekran kullanmanı öneririm…

1 Beğeni

Yorumunuz için teşekkür ederim. Ses eklemeyi bende düşündüm ama sesi nasıl yapacağımı bilmiyorum, yani bir yerden almadan kendim oluşturacağım için nasıl ses dosyası üreteceğim onu bilmediğimden şimdilik bu haliyle bıraktım.

matrix’ten kastınız kutuya tıklandığında ekrana gelen gif ise, onu da uygulamayı biraz dinamikleştirmek için yapmıştım. Kutuya tıklandığında kodlama yapıyor gibi düşünerek.

Resimleri place metoduyla yerleştirdiğim için tam ekran yaptığımda sanırım biraz kaymalar oluşacak. Burada frame kullanmamanın eksikliğini büyük ölçüde yaşayacağım.
Tam ekran yaptığımda pencere modundan çıkması için ne yapılabilir bir fikriniz var mı ?

os modülü ile tam olarak nasıl yapılıyor? Eğer startfile falan kullanmayı kastediyorsanız daha kullanışlı yöntemler var.

Projenin kaynak koduna buradan ulaşabilirsiniz.

Bende 1 levelden direk ana menüye dönünce şöyle bir bug oldu.

1 Beğeni

Gerekli değişikliği yaparak github’da güncellemeyi yaptım.

Projeye ses dosyaları ekledim. Github’da güncellemeyi yaptım.
Ses dosyalarını dahil etmek için PyGame kütüphanesinin mixer modülünü kullandım.