Python venv pip komutları çalışmıyor

Projeme vevn ile bir dosya sistemi eklemek istiyorum ama pip komutlarını çalıştırmayı denediğimde resimdeki hatayı alıyorum nerede hata yapıyorum?

pip install freeze

şeklinde deneyebilir misin? pip freeze doğru kullanım değil gibi.

hocam freeze herhangi bir modül değil yüklü olan paketleri listelemeyi denedim ama sizin dediğiniz şekilde bir paket kurmaya çalışlsamda bu hatayı alıyorum

bkz: Soru Sorarken Sıkça Düşülen Hatalar #4

Komutu terminale girince ne oluyor?

1 Beğeni

venv aktifken resimdeki hatayı alıyorum ama doğrudan terminale girince normal çalışıyor

O komutu degil, resimdeki komutu girince

pip freeze

komutundan bahsetmiyor musunuz?

Dosya sistemi eklemeye çalışıyorum diyorsunuz.

Paketleri listelemeyi denedim diyorsunuz.

Normalde “pip list” komutu ile terminalden listeleyebilirsiniz.

Sonuç, google da göz attım.

python -m pip install --upgrade pip

komutu ile pip i güncelleyip bakın diyor.

Sonuçta terminalde python çalışır.

Ama venv izole çalıştığı için ne kuruldu ne ayarlandı bilemiyorum.

1 Beğeni

Hayir, resimdeki diger komut.

Hocam daha önce denedim güncellemeyi pop son sürümde. Ayrıca sadece listeleme komutu değin paket kurmak istediğimde de aynı hatayı alıyorum

Bundan farklı bir komut yokki resimde

Peki.​​​​​​​​​​​​​​​

Eğer venv doğru ayarlanmadı ise;

[Solved] Fatal error in launcher: Unable to create process using ‘"’ (codingdiksha.com)

Çözüm 2 deki videodakileri deneyebilirsin.

Bu da çözmezse bir daha bakarız.

videodan anladığım kadarıyla ortam pythonu ortam değişkenlerine eklemeyi anlatıyor bende zaten ortam değişkenlerinde kayıtlı normal terminalde çalışıyor ama venv aktif olunca bu hatayı alıyorum

Sıra ile, pipo güncelleme sorunun yok, ortam değişkenlerin doğru, bu durumda

[Solved] Fatal error in launcher: Unable to create process using ‘"’ - Exception Error (exerror.com)

Birinci seçenekteki, python kurulumunu elle yapmayı deneyebilirsin.

First of all Just visit python official website and download python latest version and Install It in your system.
Then You need to Copy & Paste the standalone python into the ampps/python folder and then overwriting the python version provided by AMPPS
Now, All You need to do is just upgrade pip using this command. python -m pip install –upgrade pip
Now you have latest Python version and Latest pip version and now you can use pip And your error must be solved.

Bu da olmazsa bir yerlerde, python.exe dosyasını python3.exe olarak yeniden adlandırmayı önermiş.