Python yazdığım programa güncelleme sistemi yapma

Merhaba programımı yazıyorum ve birkaç arkadaşıma da göndereceğim ancak her bug bulunduğunda her değişiklik yaptığımda onlara tekrar tekrar atmak istemiyorum aklımda şöyle birşey var dosyayı githuba yükleyip oradan dosyaları karşılaştırıp değişiklikleri ayarlamak ama nasıl yapacağımı çözemedim. Bir tuş ekleyeceğim o tuş güncelleme işlemini denetleyecek var ise dosyaları değiştirecek ve bu sayede yeni sürüm kişinin bilgisayarında olacak bunu nasıl sağlayabilirim acaba veya bana başka bir öneriniz var mı? Ayrıca araştırırken esky adlı bir modül buldum ancak destek kalkmış ve anladığım kadarıyla python ın son sürümünde çalışmıyor

Ben daha önce şöyle bir yöntem kullanmıştım. bedavasitem.org.tr diye bir siteden ücretsiz bir sayfa oluşturmuştum. Programın başlangıcına asenkron bir kod parçası yerleştirip her program açılmasında, o siteden benim belirlediğim taglardan versiyonu kontrol ettirmiştim. Yani programı yazarken sürümü 1.0 olarak ayarladım. Siteyede 1.0 yaptım. Sürümler eşitse sorun yok değilse kullanıcıya uyarı veriyor güncelleme var diye. Ayrıca yine aynı siteye başka bir taga güncellenmiş programın linkini yazdım güncelleme linkinide ordan çektim. Ama yeni programın kodlarının arasından sürümü değiştirmeyi unutma

2 Beğeni

Bir güncelleme örneğini aşağıdaki linkte görebilirsiniz.

1 Beğeni

blogspotta kulanılabilir

Ben olsaydım şöyle yapardım. Bir ayar dosyam olurdu. İçinde versiyon bilgisini tutardım. Daha sonra bütün dosyaları kontrol edeceğime versiyonlarını karşılaştırır, aynı ise bir şey yapmaz , farklı ise güncellerdim. Yukarıda da benzer bir şey geçmiş gibi görünüyor.

Kolay gelsin.

1 Beğeni