Python'a başlamak

Selamlar herkese,
Bu programlama dilini hiç bilmiyorum ve ilk defa sizin sitenizdeki belgeler ile birşeyler yapmaya çalışacağım.
python ile quiz ve test uygulaması yapmayı planlıyorum.

Başlangıç noktam doğru kısım mı yoksa yanlış yerden mi başlıyorum? Kaynak nasıl bulabilirim?

Önerilerinize açığım. Teşekkürler

Ne kadar öğrendiniz?

Bu sorunun cevabına göre başlamak için doğru an olup olmadığına karar verilebilir.

1 Beğeni

henüz başlamadım nereden başlamalıyım vb bu tarz önerileri alabilir miyim?

Buradan dökümana ulaşabilir ve amacınız Python’ u iyi öğrenmekse okuyabilirsiniz. Ama sadece bir uygulama yapıp bırakacağım ödev falan derseniz de yine de Python’ un temellerini iyi bilmek gerekir.

1 Beğeni

amacım sadece bir uygulama ypmak değil program dilini öğrenmek.
Sizce normal bir kişi ne kadar sürede öğrenebilir?

Bahsetmiş olduğum uygulamayı yapabilmek için sizce ne kadar süre gerekli?

Programlama diline hiş aşina değilseniz, Python iyi bir başlangıç olabilir. Vermiş olduğum bağlantıdan herşeyi öğrenebilirsiniz Python’ un yapısıyla ilgili. Ancak Python’ da birçok kişi halen kendini geliştiriyor. Yani öğrenmesi sizin isteğinize, yeteneğiniz varsa yeteneğinize ama daha çok, çalışmanıza bağlı bir durum bana göre. Hemen öğrenilecek bir şey değil. Bahsettiğiniz uygulamayı siz belgelere çalıştıktan sonra rahatlıkla yapabilirsiniz bence. GUI li yapmak isterseniz farklı modülleri de öğrenmeniz gerekebilir. Örneğin Tkinter, Kivy … Hatta yüksek ihtimal sorularınız da olacaktır. Onları bu forumda sorabilirsiniz. Bence belgelere çalışmaya başladıktan sonra siz kendiniz daha da rahatlıkla görebilirsiniz ne gerekip ne gerekmediğini veya ne kadar sürebileceğini.

1 Beğeni