Python'da bir başka programın(exe vs) çalışma süresini ölçme

Sanırım Python IDLE kullanıyorsunuz. CMD üzerinde dener misiniz :slight_smile: ?

1 Beğeni

Aynen. IDLE’dan kaynaklanıyormuş. Tekrardan teşekkürler.

1 Beğeni

Rica ederim. İyi forumlar…

Bu sayılar zaman dilimi bilgisi de içeriyor. Bu halleri ile int ya da float’a çevrilemezler. Sondaki +180 kısmını silmeniz gerek. Zaten bir zaman karakter dizisini int ya da float yerine bir zaman nesnesine çevirmeniz daha mantıklı. Python’da zamanlar da birbirinden çıkartılabiliyor diye biliyorum.

2 Beğeni

Bunu arkada CMD ekranı olmadan çalıştırmak için uzantıyı .pyw yapmıştım. .py uzantısı varken görev yöneticisinde Python işlemi var fakat dosyanın uzantısı .pyw iken görev yöneticisinde içerisinde Python geçen bir işlem yok. Sorun sizce ne olabilir? Bu arada diğer .pyw uzantılı dosyalar çalışıyor.

Dosya uzantısını .pyw yapmanızın sebebi nedir? Sizin istediğiniz zaten başlayan ve biten processleri izlemek ve bunları konsolda göstermek. Yani gereksiz bir uğraş. Amacınızın ne olduğunu bilmiyorum(keylogger,trojan gibi zararlı yazılımlar). Umarım düşündüğüm gibi değildir…

Konuya dönersek, ben de uzantısını pyw yaptım ve çalıştırdım. Ama çalışmadı. Nasıl anladın dersen, program içerisinde en başta bir dosyaya yazma işlemi yaptım. Programı pythonw ile çalıştırdım. Ama dosya oluşmadı. Buradan şu sonucu çıkarıyoruz. Yani program hiç çalışmadığı için, doğal olarak görev yöneticisinde de görünmez…

Amacım zararlı yazılım yazmak değil. Amacım ekranda olan komut penceresinin ortadan kalkması. print yerine de bir dosyaya kaydetmeyi düşünmüştüm. Ama şuan ihtiyacım kalmadı, sorunu çözdüm.