Pythonda Designer

Arkadaşlar benim sorunum şu iki adet ui uzantılı designer oluşturuyorum. Biri giriş yap ekranı diğeri ise kayıt ol ekranı. Giriş yap ekranından kayıt ol ekranına ulaşmaya çalışıyorum. Bir buton yardımı ile ulaşıyorum da o pencereye fakat girişyap.py ile projeyi başlattığımda kayıtol ekranına kayıt ol butonu ile ulaşıyorum fakat verileri girdiğimde veri tabanına kayıt olmuyor. Kayıtol.py yi tek başına çalıştırdığımda ise verilerim kayıt oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

giriş yap ekranın altına kayıt ol butonu yaz o butona tıknalıdığında kayıt ol sekmesini açsın
link bu buradaki gibi yaparsın https://www.youtube.com/watch?v=yJGVVwXhxG0&list=PLOl6SW8nLgJx9guRvfylVwrMXIginZhin&index=20

girişyap.py yi çalıştırdığımda sol taraftaki ekran geliyor. Ardından kayıt ol butonuna tıkladığımda sağ taraftaki ekran karşıma geliyor. Verileri girdiğimde kaydet butonuna bastığımda kayıt gerçekleşmiyor. Fakat kayıtol.py yi yalnız çalıştırdğımda sağdaki ekran geliyor karşıma ve verileri girip kayıt ettiğimde veritabanına gidip verileri yazıyor.

hocam amaç zaten yeni pencere açmak

Bana bu tarz GUİ yapmak için program önerebilir misiniz yani örneğin vscode’da bu tarz bir gui nasıl yapabilirim
Not: Kod yazarak tkinter ile yapabilirim biliyorum fakat benim dediğim kod yazmadan yani C# 'da bu tarz kod yazmadan gui yapma eklentileri vardı vscode’da yada pycharm’da öyle bir eklenti var mı
(Visual studio da illaki vardır ama hiç indiremem o kadar büyük bir İDE’yi)

bu gui pyqt5 ile yapılmış(tahmin)

pyqt5 i çok duyuyorum ama hiçbir şey bilmiyorum kendimi cahil hissettim bari gidip araştırayım biraz :sweat_smile: :joy: :yum: :smiley:

Kodlarınızı görmeden sorunu bilemeyiz.