Python'da döngü sayısını gösterme

while True:
     while (True):
        print("► Corona Parametresi ◄")
        print("►Sayı ile ifade edilemeyecek bulguları (var/yok) ile ifade ediniz.        ")
        hasta = str(input("Hasta İsim Soyismi:"))
        while (True):
            tc = (input("11 haneden oluşan kimlik numarası:"))
            hane = str(tc)
            if len(tc) < 11:
                print("11 haneli sayı olmalıdır.")
                continue
            elif len(tc) == 11:
                print("Karakter Sayısı Doğru")
            ateş = float(input("Lütfen ateşin derecesini(°C)giriniz:"))
            if float(ateş) > 38:
                print("Riskli")
            elif float(ateş) < 38:
                print("Normal")
            solunum = str(input("Solunum zorluğu varmı:"))
            if str(solunum).lower() == "var":
                print("Riskli")
            elif str(solunum).lower() == "yok":
                print("Normal")
            öksürük = str(input("Öksürük varmı:"))
            if str(öksürük).lower() == "var":
                print("Riskli")
            elif str(öksürük).lower() == "yok":
                print("Normal")
            ishal = str(input("İshal bulgusu varmı:"))
            if str(ishal).lower() == "var":
                print("Riskli")
            elif str(ishal).lower() == "yok":
                print("Normal")
            ağrı = str(input("Vücutta darbe sebebiyeti dışında ağrı varmı:"))
            if str(ağrı).lower() == "var":
                print("Riskli")
            elif str(ağrı).lower() == "yok":
                print("Normal")
            yorgunluk = str(input("Yorgunluk hali varmı:"))
            if str(yorgunluk).lower() == "var":
                print("Riskli")
            elif str(yorgunluk).lower() == "yok":
                print("Normal")
            boğaz = str(input("Boğaz ağrısı varmı:"))
            if str(boğaz).lower() == "var":
                print("Riskli")
            elif str(boğaz).lower() == "yok":
                print("Normal")
            break

print("Hasta=", hasta, tc)
        print("Alınan bulgular şunlardır :"  "●Ateşi=>", ateş, "°C", "●Solunum Zorluğu=>", solunum, "●Öksürüğü=>", öksürük,
              "●İshal Şikayeti=>", ishal, "●Vücutta Darbe Dışındaki Ağrısı=>", ağrı, "●Vücut Yorgunluğu=>", yorgunluk,
              "●Boğaz Ağrısı=>", boğaz, )

bulgular = solunum, öksürük, ishal, ağrı, yorgunluk, boğaz,
        while (True):
            sub = "var"
            count = bulgular.count(sub)
            print("Ateş Durumu Dışında Tehlikeli Bulgu Sayısı:",
                  count)  # Bu while döngüsünde var/yok sayılarını belirtiyor.
            break
        if count > 3:
            print("Kesin Test Yaptırılmalı")  # Bulgular 3'den fazla ise kesin test yapılması gerektiğini belirtiyor.
            break
        elif count < 3:
            print("Doktor Kararına Bağlı Denetimli Taburcu")
            break

Arkadaşlar ilk defa konu oluşturuyorum hatam olursa af ola.Böyle bir program yazdım.
1)Programımda girdiğim hasta sayısını ve bilgilerini görebilmem için ne yapmam gerekli? Şimdiden Teşekkürler.

1 Beğeni

programınızda veri tabanı bağlantısı bulunmadığı için çalıştığı süre boyunca sadece oluşturulan kayıtları görebilirsiniz.

Bir liste oluştururuz ve döngünün sonunda program karşılaştırmaları yaptıktan sonra hastayı listenin içine atar. Programı kapattığınız takdirde bu veriler kayıtlı olmayacağı için bir sonraki açışınız da 0 görürsünüz.

İlk gönderiniz için tebrik ederim hoşgeldiniz.

Şimdi, veritabanı bağlantısı ile mi görmek istiyorsunuz yoksa her açtığınız da sıfırdan başlamak mı?

Vereceğiniz cevaba göre yardımcı olacağım.

Eğer veritabanı bağlantısı kullanarak kayıt oluşturmak ve kayıtları takip etmek isterseniz daha detaylı bilgilere daha rahat ulaşır ve daha sağlıklı kayıt oluşturursunuz.

Veritabanı daha mantıklı geldi şuan.Cok teşekkürler şimdiden

1 Beğeni

Tamam ben kodları yazıp bitirince haber veririm. size direk exe olarak mı atmamı istersiniz yoksa python dosyası halinde mi göndereyim?

Python dosyası olabilir.Çok teşekkürler cidden günlerdir bir çözüm arıyordum.Bulamamıştım.

1 Beğeni

bilgisayarınıza DB Browser for SQLite https://sqlitebrowser.org/ yükleyin ben bitirene kadar.

Python’u öğrenme aşamasında olan birinin kütüphanelerle uğraşmasına gerek yok, zaten işi sadece bir liste ile. Hatta kendisinin bir dosyaya listeyi yazıp daha sonra parse etmesi de ufak bir alıştırma olur.

@tevhidulvahset’in de dediği gibi bir bilgileri bir listede tutun, zaten listenin uzunluğunu len fonksiyonu ile elde edebilirsiniz.

Tam olarak anlamadım hocam.opencv kütüphanesi kullanıyorum ayrıca.Listeyi nasıl oluşturmalıyım örnekleyebilir misiniz? Teşekkürler

Yanlış anlamayın, ilk gönderiniz ve sorunuzundan dolayı konu olarak başlarda olduğunuzu düşünmüştüm. Eğer şuanda kütüphane öğrenmekte problem yaşamayacaksanız burayı yok sayabilirsiniz:

Bu kodda mı?

En başta boş bir liste oluşturup her döngünün sonunda gerekli bilgileri ekleyebilirsiniz, bu gerekli bilgiler de bulgular değişkeni oluyor sanırım.

1 Beğeni

Aynen hocam Bulgular değişkeni eklemeliyim
.

@Ender_Ozturk buralarda mısın?

Pc başında değilim ama telden girdim :slight_smile:

1 Beğeni

kusura bakma biraz uzun sürdü ama maşallahı var güzel oldu. şimdi son rütuşlarını yapıp buraya atacağım pc geçince dibine kadar kurcala.

Hocam çok teşekkürler.Size karşı mahçup kaldım.Size büyük borçlandım :blush:

2 Beğeni

estağfurullah reis nişanlıma göndermek istiyorum kendisi doktor hastanede kullansın buna izin veriyorsan ödeşiriz <3

3 Beğeni

Sen ciddi olamazsın :blush:Bende sağlık mezunuyum,çok mutlu oldum istediğiniz gibi tabikide sizin emeğiniz.

1 Beğeni

http://satemsoftware.com/drive/covid19.zip

Üstteki linkte yer alan zip dosyasının içerisinde yalın kod hali bulunmaktadır. Zip içerisinden çıkarttığınız dosya ve klasörleri bir arada tutmaya özen gösteriniz.

ya da

http://satemsoftware.com/drive/covid19exe.zip

Bu dosyayı indirmeniz halinde programı direk olarak çalıştırıp konsol üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz. Başka bilgisayarlarda çalışabilir lakin sadece windows.

Eski yapısının yerini alan bazı değişikliliker var bunlardan bahsedeyim.

1 = Programın çalışma mantığı yazılımcı tarafından takip edilebilmesi ve kolayca müdahale edebilmesi için her bir işlem fonksiyon olarak farklı py dosyaları içerisinde fonksiyonlar klasöründe yer alıyor.

2 = Programın kayıt ekranında kullanıcıdan aldığı verilerin hepsini sorguladıktan sonra veri tabanına kayıt ediyor. Kod yapınızın ilk halinde kullanıcı tarafından boş girdi yapılabiliyordu. Bunu engelledik. Tüm sayısal girişlerde ve string girişlerde kontrol yapılıyor hatalı giriş yaptıysa kullanıcıdan tekrar girmesi isteniyor.

3 = Program çalışırken ekranda kullanıcıya daha sade bir görüntü sunmak için farklı ekranlara geçtiğin de ekranı temizliyor. Kayıt ekranından bilgi görme ekranına geçtiğin zaman ekranı temizleyip çalıştırıyorum. Kullanırken farkedersiniz.

4 = Programda kayıtlı bilgileri görmek için 2 seçeneğiniz bulunuyor. Bunlar “tüm kayıtları göster” ve “sadece riskli kayıtları göster”. Böylelikle görmek istediğiniz noktaları daha rahat takip edebilirsiniz.

5 = Programın tamamını denedim hata alınan tüm noktaları düzelttim bilginiz olsun.

Aklınıza takılan veya eklemek istediğiniz bir noktası olursa buradan konuşuruz.

Not = log kayıtları tutmak isterseniz yani kullanıcı tarafından yapılan tüm işlemleri zaman filtleri olarak kayıt edip kullanıcının programı açtığından kapattığı zamana kadar yaptığı her şeyi tıkladığı her tuşu görmek isterseniz bunu da hallederiz :smiley:

not2 = satemsoftware.com bana ait bir site güvenle indirebilirsin. Hadi allaha emanet

1 Beğeni

Eline Sağlık Ustam.Dikkat et kendine.

1 Beğeni

eyvallah en az 20 karakter