Pythondan javascripte veri gondermek

Merhaba.arkadaslar malum javascript tarayiciya bagimli bir dil ve yapabilecekleri malesef ki,tarayici sinirindadir.ama bazen tarayicinin disindan da veri almak gerkiyor.ne yapmak istedigimi kisaca aciklayacak olursam:javascriptde sistem ile ilgili isler yapmak istiyorum ve jsde bununla ilgili bir sey yok(node.jsde var ama).ama sistem ile ilgili seyleri pythonda os gibi modullerle yapmak cok kolay.bende iligli sistem versini python ile alip javascripte gondermek isitiyorum.bunu nasil yap bilirim?yada yapa bilirmiyim?mantiken olmasi gerek aslinda.cunki pythonun django frameworkuyla javascripte rahatca veri gondere biliyoruz.bunun icin illa django olmak zorunda degil fikrimce.bu arada python ile json dosyasina veri yazip daha sonra javascript ile okumakda olur aslinda.bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

İstemcinin cihazı hakkında mı bilgi alacaksınız?

oda var.

Burayı biraz daha açar mısınız. Python ve javascript bana sadece dil ifade ediyor, bu kodlar nerede, ne üzerinde çalışacak?

pythonun os modulu ile javascriptin alamadigi sistemle
ilgili verileri alip javascript tarafinda o verileri islemek istiyorum.

Kastınız bir web sitesine javascript ile sistemin bilgilerini göndermekse, selenium ile yapabilirsiniz.
Bakınız

hayir kastim bu degil.sadece pythondaki bir degiskeni javascripte gondermek istiyorm.djangoda oldugu gibi.sadece bunu django olmadan yapmak istiyorum

Peki tarayıcı ile nasıl python kodu çalıştırmayı planlıyorsunuz?

tarayici ile calistirmayacagim.sadece veriyi gonderecegim.a degiskeninin verisini javascripte gonderecegim.ornegin djangoyu dusunun.python tarafinda istedigimizi yapiyoruz eger gerekirse rahatlikla javascripte gondere biliyoruz

Python’da bir HTTP sunucusu calistirip Javascript’ten buna istek yapman gerekiyor.

3 Beğeni

Python istemcide mi çalışacak sunucuda mı?

sunucuda

bu olucak gibi gorunuyor hocam.

Benim anlamadığım sunucunun işletim sistemi ile alakalı bilgileri niçin istemcide çalışan javascript’e yollamak istediğiniz.

Bir de istemcinin işletim sistemi hakkında verileri almak istediğinizi söylemiştiniz? :